Tauron zakontraktował węgiel w ilości zapewniającej dostawy ciepła na sezon grzewczy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2022, 13:53

Tauron zakontraktował węgiel w ilości zapewniającej dostawy ciepła na sezon grzewczy

Tauron na wniosek wspólnot, spółdzielni i zarządców budynków uruchomił dostawy ciepła do kolejnych budynków w miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Ma zawarte kontrakty na cały sezon grzewczy - podała spółka w komunikacie.

"Przygotowania do sezonu grzewczego, we wszystkich naszych jednostkach, rozpoczynają się z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby w pełni zabezpieczyć dostawy ciepła w sezonie grzewczym. Nasi klienci nie muszą się obawiać, aktualny stan zapasów węgla dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni oraz zawarte kontrakty, pozwolą na utrzymanie ciągłości dostaw ciepła przez cały sezon grzewczy 2022/2023" – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Spółka podaje, że z ciepła sieciowego dostarczanego przez firmę korzysta ponad 800 tysięcy mieszkańców, przede wszystkim metropolii śląsko-dąbrowskiej. Podstawowe jednostki wytwórcze to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze, które opierają się na produkcji ciepła z węgla.

W tym roku w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej Tauron Ciepło przyłączy do sieci ciepłowniczej kolejne budynki na łączną moc cieplną ponad 40 MWt. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości