Bank Pekao będzie współpracował z największym bankiem Korei Południowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 13:05

Bank Pekao będzie współpracował z największym bankiem Korei Południowej

Bank Pekao zawarł z koreańskim KB Kookmin Bank, największym bankiem w Korei Południowej porozumienie o współpracy w zakresie usług bankowości korporacyjnej dla działających w obydwu tych krajach firm.

Formalnie umowa będzie zawarta z londyńskim odziałem banku: KB Kookmin Bank London Branch. który odpowiada za bankowość korporacyjną grupy w Europie.

Korea Południowa jest zdecydowanie największym azjatyckim inwestorem w Polsce. Koreańskie firmy intensywnie inwestują w Polsce w różnych obszarach, takich jak akumulatory do pojazdów elektrycznych, elektronika, inżynieria, części samochodowe i przemysł chemiczny.

KB Kookmin Bank to uniwersalny bank, który należy do KB Financial Group - wiodącej instytucji finansowej w Korei, posiadającej największą bazę klientów i najbardziej rozbudowaną sieć oddziałów w Korei. Grupa działa w 13 krajach.

Zgodnie z porozumieniem między bankami współpraca może obejmować działania przy transakcjach corporate finance firm koreańskich działających w Polsce lub polskich firm działających w Korei Płd.; rozwój transakcji w obszarze finansowania handlu, w tym akredytyw i gwarancji bankowych oraz przy pozyskiwaniu nowych klientów korporacyjnych.

– Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z największym bankiem z Korei, co otwiera dla nas nowe możliwości zarówno w zakresie obsługi koreańskich firm w Polsce, jak i wykorzystania naszego potencjału do wspierania polskich firm, które działają lub chcą działać na tym jednym z najlepiej rozwiniętych rynków w Azji. Jesteśmy liderem bankowości korporacyjnej w Polsce i mocno stawiamy również na finansowanie handlu, oferując całą paletę produktów, dlatego liczmy na korzystną dla obydwu stron współpracę – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

Bank Pekao, założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 277 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,2 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie dwóch najbardziej odpornych wśród 50 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA). Od 1998 r.

Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Źródło: Spółka, #PEO

Zobacz także: Bank Pekao SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości