Grupa Echo Investment sprzedała w III kw. 175 lokali | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 12:20

Grupa Echo Investment sprzedała w III kw. 175 lokali

Grupa Echo Investment zawarła w III kwartale 2022 roku 175 przedwstępnych umów sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych, z czego 113 lokali poprzez Archicom - podał deweloper w komunikacie. Grupa przekazała w tym czasie klientom 760 lokali, w tym 293 lokali poprzez Archicom.

Dla porównania, w III kwartale 2021 roku Echo sprzedało 603 lokale i przekazało 757 lokali.

Narastająco od początku 2022 roku grupa sprzedała 1.202 lokale (2.322 umowy w analogicznym okresie 2021 r.) i przekazała 1.515 lokali (1.632 mieszkania przekazane klientom rok wcześniej).

"Choć rok 2022 był jak dotąd wymagający dla rynku mieszkaniowego, głównie przez rosnącą inflację i niestabilną sytuację na rynku materiałów budowlanych, to dywersyfikacja naszej grupy pozwala nam elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Ze względu na uwarunkowania ekonomiczne, koncentrujemy się przede wszystkim na nabywcach gotówkowych, powiększając naszą ofertę centralnie zlokalizowanych projektów. Nasza obecna oferta jest silna i dobrze zbalansowana z popytem, co pozwala nam utrzymać ceny i marżę deweloperską" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Echo Investment Nicklas Lindberg.

Ocenił, że bank ziemi grupy pozwala na sprzedaż w tempie blisko 2,5 tys. rocznie przez najbliższe pięć lat.

"W związku z tym staliśmy się bardzo selektywni w zakupach nowych gruntów i czekamy na okazje do pozyskania działek pod kolejne projekty +destinations+. Nasza sytuacja finansowa i zdywersyfikowany portfel pokazują, że jesteśmy dobrze przygotowani na trudniejsze czasy na rynku, który monitorujemy w poszukiwaniu nowych możliwości akwizycyjnych, takich jak przejęcia gruntów lub innych firm" – dodał Lindberg.

Od początku 2022 r. Echo przekazało spółkom grupy Resi4Rent 149 gotowych mieszkań w jednym projekcie, w porównaniu do 834 mieszkań w trzech projektach przekazanych w analogicznym okresie 2021 r.

Echo Investment planuje jeszcze w tym roku mieć w budowie 4 tys. lokali Resi4Rent. Do końca roku platforma będzie miała w ofercie 3 tys. gotowych lokali, a do końca 2024 roku osiągnie cel 10 tys. gotowych i prawie gotowych mieszkań w abonamencie.

(PAP Biznes), #ECH

doa/ ana/

Zobacz także: Echo Investment SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości