Haitong Bank podwyższył cenę docelową akcji LiveChatu do 136,3 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 12:18

Haitong Bank podwyższył cenę docelową akcji LiveChatu do 136,3 zł

Haitong Bank, w raporcie z 5 października, podwyższył cenę docelową akcji LiveChat Software do 136,3 zł z 134,5 zł poprzednio. Utrzymano rekomendację "kupuj".

W czwartek około 12.00 akcje spółki wyceniane są na 109 zł.

Haitong Bank ocenia, że wprowadzenie przez spółkę nowych, wyższych cen dla całej bazy klientów jest ważnym krokiem – powinno mieć widoczny i natychmiastowy wpływ na jej ARPU i MRR.

"(...) uważamy, że słabsze przyrosty netto zostaną wyraźnie skompensowane przez wyższe ARPU i dlatego podnosimy prognozę EBITDA na 1YF/2YF/3YF o odpowiednio 9 proc./17 proc./7 proc.. Zwracamy również uwagę, że im więcej klientów przejdzie na plany roczne (w celu utrzymania starych cen), tym więcej gotówki LiveChat powinno zgromadzić w 3Q22/23 (z tytułu rocznych płatności z góry). Generowanie gotówki w USD w sytuacji, gdy kurs USD/PLN jest bliski historycznego maksimum, również może być korzystne dla spółki" - napisano w rekomendacji.

Analitycy szacują, że całkowite przychody w 2 kwartale 22/23 wyniosą 72,9 mln zł, oczekują marży brutto na poziomie 88 proc. Szacują EBITDA na poziomie 47 mln zł oraz zysku netto na poziomie 40,6 mln zł.

Depesza jest skrótem rekomendacji Haitong Banku. Jej autorem jest Konrad Księżopolski.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 5 października o godzinie 8:30.

W załączniku znajduje się plik z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi.

(PAP Biznes), #LVC

seb/ osz/

Załączniki:

Zobacz także: LiveChat Software SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości