Spółka SDS Optic powołała Radę Naukowo-Doradczą | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 12:56

Spółka SDS Optic powołała Radę Naukowo-Doradczą

SDS Optic, notowana na NewConnect spółka rozwijająca autorską platformę technologiczną inPROBE do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym chorób nowotworowych i zakaźnych, utworzyła Radę Naukowo-Doradczą („SAB” – Scientific Advisory Board) oraz powoła jej pierwszych członków, w tym Przewodniczącego SAB. W skład SAB wchodzą wybitni specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu: Dr hab. n. med., inż. Magdalena Staniszewska, prof. KUL (biotechnologia i biologia medyczna); Prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski (chirurgia onkologiczna); Dr. Avi Dukler, PhD (diagnostyka medyczna); Prof. Andrius Kazlauskas, PhD (okulistyka, biologia molekularna, terapie genowe) oraz Dr. n. med. Arun Balakumaran, MD, PhD (onkologia, immunoterapia). Funkcję Przewodniczącego SAB powierzono p. Magdalenie Staniszewskiej. Pierwsze posiedzenie SAB zaplanowano na 18 października 2022 r.

- Powołanie SAB jest ważnym elementem rozwoju SDS Optic i jednym z kamieni milowych w naszej działalności. Jesteśmy zaszczyceni, że zaproszenie do tego grona przyjęli tak wybitni specjaliści. Ich autorytet i doświadczenie będą dla nasz nieocenionym wsparciem w kształtowaniu opinii międzynarodowego towarzystwa naukowego oraz otoczenia biznesowego związanego z rynkiem diagnostyki molekularnej. Jesteśmy przekonani, że znacząco wzmocni to potencjał komercjalizacji rozwijanej przez SDS Optic technologii inPROBE. Dodatkowo, będziemy czerpać z wiedzy i doświadczenia Członków Rady podczas prowadzonych przez nas prac badawczo-rozwojowych, a także w zakresie rozwoju technologii inPROBE oraz pozostałych aplikacji naszej platformy technologicznej. Jesteśmy przekonani, że wsparcie ze strony Rady wzmocni strategiczny potencjał SDS i pozwoli nam zrealizować naszą wizję 30% zwiększenia do 2030 roku przeżywalności pacjentów chorych na raka – mówi Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu SDS Optic S.A.

dr hab. n. med., inż. Magdalena Staniszewska, prof. KUL, pełniąca funkcję Przewodniczącego SAB, to Pomysłodawca, Akcjonariusz i Dyrektor Naukowy SDS Optic S.A. Biolog molekularny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań i kierowaniu specjalistycznymi pracowniami w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Case Western Reserve University (Cleveland, OH) oraz Harvard Medical School (Boston, MA). Współautorka szeregu patentów wdrażanych m.in. przez Novartis AG, publikacji naukowych oraz wystąpień publicznych. Obywatelka Polski oraz Stanów Zjednoczonych.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski, chirurg onkolog, od ponad 15 lat kieruje Kliniką Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, w latach 2008-2014 Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, od 2012 roku członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO), członek elitarnego stowarzyszenia European Surgical Association, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Nagrodzony Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.

dr Avi Dukler, dr biotechnologii Uniwersytetu w Tel Awiwie, lider i przedsiębiorca, którego działania skupiają się wokół innowacyjnych rozwiązań digital health, medycyny spersonalizowanej i diagnostyki molekularnej. W ciągu ponad 23 lat doświadczeń w branży diagnostycznej dr Dukler był współzałożycielem m.in. Kepler Diagnostics Inc., Fantestico Inc. i Glycominds Ltd., gdzie komercjalizował innowacyjne rozwiązania cyfrowe dla sektora medycznego oraz metody diagnostyki klinicznej. Przeprowadził szereg transakcji z zakresu M&A, sprzedaży aktywów, licencjonowania własności intelektualnych (IP) oraz pozyskiwania prywatnych i publicznych funduszy.

Prof. Andrius Kazlauskas, biolog molekularny prowadzący badania w zakresie angiogenezy i patogenezy chorób oczu powodujących utratę wzroku. Wieloletni pracownik m.in. Fred Hutchinson Cancer Research Center (Seattle, WA), University of Colorado (Denver, CO), Harvard Medical School (Boston, MA), obecnie University of Illinois (Chicago, IL). Przez kilka lat prof. Kazlauskas zdobywał cenne doświadczenia I wgląd w badania translacyjne w firmie F. Hoffman-La Roche w Bazylei (Szwajcaria).

dr Arun Balakumaran, absolwent Uniwersytetu Harvarda, dr medycyny, dyplomowany hematolog i onkolog, naukowiec i pełniący zarządcze funkcje w sektorze biotechnologii. Wieloletni pracownik NIH gdzie jako Medical Lead kierował pracami Centrum Transplantacji Komórek Zrębowych Szpiku (MSC). Wieloletni Executive Director w Merck gdzie z sukcesem doprowadził do zatwierdzenia stosowania Pembrolizumabu w chłoniakach, później Medical Director koncernu Amgen gdzie był odpowiedzialny za kliniczny rozwój szeregu projektów lekowych, od ponad 4 lat Head of Clinical Development w koncernie Allogene gdzie prowadzi program kliniczne w zakresie allogenicznych CAR-T. Dr Balakumaran zasiada w radach naukowych firm diagnostycznych i wyróżnia się ogromnym doświadczeniem przy wspieraniu projektów łączących medycynę z biznesem.

Pełne profile członków SAB SDS Optic S.A. dostępne są pod adresem www.sdsoptic.pl/rada-naukowa

Do głównych zadań SAB SDS Optic należy w szczególności:

- wsparcie realizacji strategicznych celów Spółki z zakresu prac badawczo-rozwojowych,

- doradztwo w zakresie rozwoju technologii inPROBE oraz pozostałych aplikacji platformy technologicznej,

- prezentacja Spółki i jej technologii na globalnym rynku biotechnologicznym, farmaceutycznym oraz technologii medycznych,

- budowa międzynarodowej sieci kontaktów z potencjalnymi partnerami, klinikami, szpitalami
i laboratoriami,

- opiniowanie, doradztwo i ocena realizowanej strategii SDS Optic S.A.

- wymiana wiedzy z organizacją i wsparcie procesu decyzyjnego Zarządu Spółki.

SDS Optic S.A. opracowała innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo) i bez konieczności pobierania tkanki (biopsji). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia jest diagnostyka oraz wspierana przez nią terapia celowana HER2-dodatniego raka piersi. Rozwijana przez SDS Optic technologia jest alternatywną metodą diagnostyczną dla bardziej czasochłonnej i bardziej inwazyjnej metody immunohistochemicznej obejmującej tradycyjną biopsję.

Raporty rynkowe wskazują, że średnioroczna stopa wzrostu globalnego rynku diagnostyki molekularnej HER2 w latach 2019-2025 wyniesie 12%, podnosząc wartość tego rynku do ponad 6,4 mld USD w 2025. W 2019 roku, w obszarze diagnostyki molekularnej HER2 wykonano ponad 7,5 mln testów o wartości ponad 4,1 mld USD.

O spółce SDS OPTIC:

SDS OPTIC to spółka specjalizująca się w opracowaniu innowacyjnych urządzeń do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych i zakaźnych. Spółka zamierza skupić w jednym miejscu (w ramach medtech-bio powerhouse) wybrane innowacyjne projekty naukowe związane z wykorzystaniem w medycynie rozwiązań fotonicznych i optoelektronicznych na różnych etapach ich zaawansowania. Spółka zakłada możliwość przejmowania (w formie kapitałowego zaangażowania) tego typu rozwiązań, pozyskiwania finansowania na ich rozwój oraz ich komercjalizację bezpośrednią lub pośrednią w formule partnerstw korporacyjnych.

Kluczową technologią Spółki jest inPROBE® (https://inprobe.com/) – mikrometryczna mikrosonda światłowodowa, która w połączeniu z elementami biologii molekularnej, chemii oraz bioinżynierii medycznej tworzy innowacyjny biosensor, zdolny dokonywać pomiarów biologicznych żywej tkanki w ciele pacjenta (tzw. badania in vivo) przy bardzo wysokim poziomie czułości (pikogramy/ml – pg/ml) i specyficzności.

Wizją Spółki jest pomoc w zwiększeniu przeżywalności na choroby nowotworowe o 30% do 2030 roku oraz współtworzenie przyszłości w zakresie przełomowych technologii dotyczących zdrowia.

Mottem Spółki są „Innowacje Ratujące Życie” (Lifesaving Innovations).

SDS Optic S.A. jest członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki – związku branżowego, którego celem jest wsparcie, integracja i koordynacja rozwoju innowacyjnych technologii fotonicznych w polskim przemyśle.

Spółka w I półroczu 2021 przeprowadziła prywatną emisję akcji serii D, z której pozyskała 11 mln zł. Od 15.03.2022 r. SDS Optic jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SDS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost