Tauron wybuduje nową farmę wiatrową o łącznej mocy 20 MW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 paź 2022, 13:49

Tauron wybuduje nową farmę wiatrową o łącznej mocy 20 MW

Tauron wybuduje w Nowej Brzeźnicy w woj. łódzkim nową farmę wiatrową o łącznej mocy 20 MW. Zacznie ona dostarczać energię elektryczną na początku 2025 r. - podała spółka w komunikacie. Farma zaopatrzy w energię 19 tys. gospodarstw domowych.

Nowy projekt jest już gotowy do budowy, to znaczy posiada wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia. Na farmę będzie się składać łącznie 9 turbin wiatrowych, każda o mocy 2,2 MW.

"W perspektywie 2025 roku planujemy podwoić stan posiadania w energetyce wiatrowej, a w 2030 roku chcemy dysponować już 1100 MW zainstalowanymi w tej technologii" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Tauron Polska Energia, Paweł Szczeszek.

"W czerwcu tego roku Tauron kupił projekt farmy wiatrowej Mierzyn w województwie zachodniopomorskim. Grupa dzięki realizacji tej inwestycji zwiększy swoje zielone moce o prawie 60 MW. Obie inwestycje realizuje spółka Tauron Zielona Energia, która odpowiada w Grupie Tauron za przygotowanie inwestycji OZE, akwizycje projektów, a także prowadzi nadzór inwestycyjny nad farmami fotowoltaicznymi i lądowymi farmami wiatrowymi" - podano.

Tauron do niedawna posiadał dziewięć farm wiatrowych, w których energię elektryczną wytwarzają 182 turbiny wiatrowe o łącznej mocy 380,75 MW. Spółka ukończyła właśnie budowę kolejnych dwóch farm wiatrowych w województwie warmińsko-mazurskim oraz łódzkim tj. Majewo oraz Piotrków zwiększając łączną moc posiadanych farm wiatrowych o 36 MW.

(PAP Biznes), #TPE

alk/ ana/

Zobacz także: Tauron PE SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości