COMPREMUM podsumowuje pierwsze półrocze 2022, rozpoczyna dystrybucję magazynów energii cieplne | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 paź 2022, 10:33

COMPREMUM podsumowuje pierwsze półrocze 2022, rozpoczyna dystrybucję magazynów energii cieplne

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięć pierwszej połowy 2022 roku, szczególnie biorąc pod uwagę wojnę w Ukrainie, presję inflacyjną i wciąż trwającą pandemię, co w rezultacie przekłada się na niestabilność oraz naprężenia w otoczeniu biznesowym i łańcuchach dostaw. Z ostrożnością podchodzimy do oczekiwań w tradycyjnych sektorach gospodarki, natomiast działamy pełną parą w obszarze szeroko pojętych odnawialnych źródeł energii – wskazuje Paweł Piotrowski, Prezes Zarządu Compremum S.A.

W segmencie OZE Grupa Compremum dewelopuje elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe, ale przede wszystkim realizuje z Durapower Holdings z siedzibą w Singapurze oraz z krakowskim Elmodisem porozumienie w zakresie uruchomienia produkcji baterii litowo-jonowych oraz magazynów energii. Spółka zależna Faradise S.A. poinformowała już o wyborze lokalizacji (gmina Kleszczów pod Bełchatowem w woj. łódzkim), zakupiony został już też grunt pod tę inwestycję, a inwestycja otrzymała pozytywną decyzję o wsparciu przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, uwzględniającą wartość kosztów kwalifikowanych do kwoty prawie 255 mln zł.

- Rozpoczęliśmy prace projektowe, możemy przejść do kolejnych etapów realizacji tego przedsięwzięcia. Mamy ambitne plany, które zamierzamy realizować pomimo kumulacji negatywnych zdarzeń w globalnej gospodarce. Co więcej, rozpoczynamy już od października br. sprzedaż magazynów energii, z tym że cieplnej. To również rynek o dużym potencjale wzrostu – podkreśla Łukasz Fojt, Wiceprezes Zarządu Compremum S.A.

Grupa Compremum rozpoczęła współpracę ze spółką Sunamp z siedzibą w Edynburgu (Wlk. Brytania), dzięki której zaoferuje na rynku polskim już od października br. urządzenia do efektywnego zarządzania energią cieplną. W ramach współpracy Grupa Compremum będzie - na preferencyjnych warunkach handlowych - przynajmniej przez trzy lata na rynku polskim dystrybutorem magazynów energii, których producentem jest Sunamp. To urządzenia, które współpracują m.in. z pompami ciepła i instalacjami fotowoltaicznymi.

- Umowa z Sunamp wpisuje się w naszą aktywność na rynku odnawialnych źródeł energii. Pierwszych przychodów spodziewamy się już w czwartym kwartale 2022 roku, a w trakcie najbliższych 36 miesięcy szacujemy konserwatywnie przychody z tego obszaru na około 50 mln zł netto – wskazuje Wiceprezes Fojt.

Formuła współpracy między Grupą Compremum a Sunamo może przerodzić się we wspólne przedsięwzięcie produkcyjne, realizowane w oparciu o technologię i licencję marki Sunamp.

O spółce Compremum:

Compremum (do 3.01.2022 Pozbud S.A.) to polska firma z siedzibą w Poznaniu o blisko 40-letniej historii. Po zmianach właścicielskich w 2020 roku powstała wzmocniona, zarządzana przez COMPREMUM S.A. Grupa, która prowadzi działalność operacyjną w czterech segmentach:

• budownictwo teletechniczne (flagowy kontrakt konsorcjalny: budowa sieci światłowodowej dla PKP PL; wartość kontraktu: 721 mln zł),


• stolarka otworowa (nowoczesny, zautomatyzowany zakład produkcyjny; sprzedaż krajowa i eksportowa z dużą tendencją wzrostową na rynku USA),


• odnawialne źródła energii (OZE) – dewelopowanie projektów OZE (Ptaszkowice – 35MW, kolejne projekty w analizie) oraz sprzedaż i produkcja systemów magazynowania i zarządzania energią (partnerstwo z Durapower i Elmodis), a także sprzedaż systemów magazynowania ciepła (partnerstwo z Sunamp),


• przemysł kolejowy – modernizacja wagonów kolejowych (podpisane pierwsze umowy konsorcjalne). Od 2008 roku spółka jest notowana na rynku głównym GPW. Więcej informacji na temat Grupy Compremum można znaleźć pod adresem www.compremum.pl.

Źródło: Spółka, #CPR

Zobacz także: Compremum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości