Urteste liczy na komercjalizację projektu Panuri do końca 2025 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 paź 2022, 17:08

Urteste liczy na komercjalizację projektu Panuri do końca 2025 r.

Urteste spodziewa się, że podpisanie umowy z partnerem branżowym dotyczącej projektu Panuri może nastąpić w okresie od połowy 2023 r. do końca 2025 r. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie komercjalizacji - poinformowali przedstawiciele zarządu podczas GPW Innovation Day. Spółka planuje przeniesienie notowań na główny rynek i emisję akcji, ale z tym procesem chce poczekać aż poprawi się sytuacja rynkowa.

"Połowa 2023 r. - koniec 2025 r. to jest okres, kiedy spodziewamy się komercjalizować nasz wyrób, podpisać umowę z partnerem branżowym" - powiedział członek zarządu Tomasz Kostuch odnośnie projektu Panuri.

"Rozmawialiśmy już z kilkunastoma poważnymi partnerami branżowymi. Rozmowy cały czas się toczą (...). Zainteresowanie z każdym miesiącem, postępem projektu - rośnie. Należy się spodziewać, że w przyszłym roku powinniśmy zacząć już poważne negocjacje" - dodał prezes Grzegorz Stefański.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze do badania klinicznego projektu, które - zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez spółkę - powinno rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

Spółka tworzy i rozwija technologię, mającą umożliwiać masowe wykrywanie chorób nowotworowych we wczesnych stadiach rozwoju. Służyć do tego mają opracowywane przez spółkę testy medyczne, przeznaczone do diagnostyki (wykrywania) oraz monitorowania leczenia różnych typów nowotworów. Najbardziej zaawansowanym projektem spółki są testy na raka trzustki - projekt Panuri. Z kolei opracowany w trakcie realizacji projektu Multi-Cancer wyrób medyczny będzie testem służącym do jednoczesnej diagnostyki kilkunastu rodzajów nowotworów.

Rozpoczęcie badania klinicznego w projekcie Multi-Cancer planowane jest w 2025 r.

Jak poinformował zarząd, projekt ten spółka chciałaby finansować ze środków uzyskanych z komercjalizacji Panuri.

Urteste zakłada kilka scenariuszy finansowania w przyszłości. Wśród nich są: oferta publiczna akcji, dotacje, inwestorzy finansowi obejmujący akcje w ramach oferty prywatnej, a także partnering z globalną firmą.

W sierpniu notowana na NewConnect spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z publiczną ofertą nie więcej niż 395.286 nowo emitowanych akcji na okaziciela serii E.

"Planujemy przenieść się na rynek główny (...). Chcemy to połączyć z emisją, do której się przygotowujemy i która jest jednym ze scenariuszy dalszego finansowania spółki. Po zatwierdzeniu prospektu będziemy chcieli przeprowadzić emisję w maksymalnie korzystnym momencie, gdy sytuacja na rynku się odmieni, będzie większe zainteresowanie inwestorów zakupem akcji w ramach nowych emisji" - powiedział członek zarządu.

W odpowiedzi na pytanie o perspektywy spółki za 5-10 lat prezes ocenił, że wszystko będzie zależało od rodzaju umowy partneringowej.

"Możemy sprzedać pojedyncze rozwiązanie, podpisać umowę na współpracę dotyczącą pozostałych testów i poniekąd stać się firmą badawczo-rozwojową związaną z dużym globalnym graczem. To jest scenariusz, który chyba nam najbardziej odpowiada. Oprócz projektów, który mamy obecnie w pipeline, mamy też pomysły na kolejne rozwiązania" - powiedział Stefański.

(PAP Biznes), #URT

doa/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości