DRAGO entertainment przy wsparciu Gamedust szykuje adaptację Gas Station Simulator w świecie wirtualnej rzeczywistości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 paź 2022, 09:08

DRAGO entertainment przy wsparciu Gamedust szykuje adaptację Gas Station Simulator w świecie wirtualnej rzeczywistości

DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier – podpisał z Gamedust S.A. list intencyjny rozpoczynający negocjacje w zakresie przeniesienia przez Gamedust portu gry Gas Station Simulator do świata wirtualnej rzeczywistości (VR). Symulator z elementami gry ekonomicznej w ub. roku został okrzyknięty jedną z głośniejszych premier platformy Steam. Zarząd krakowskiej spółki, liczy że konsekwentna dywersyfikacja kanałów sprzedażowych gry i docelowe wydanie projektu w wersji VR pozytywnie wpłynie na monetyzację całego IP. Studio wydaje również płatne i bezpłatne dodatki do wersji na PC. Zapowiedziany 6 dni temu Airstrip DLC jest już na Global TOP Wishlist platformy Steam.

- Zawarcie listu intencyjnego z Gamedust jest początkiem negocjacji ostatecznych warunków dotyczących portu Gas Station Simulator w technologii wirtualnej rzeczywistości. Gamedust to doświadczony team, który wydaje nam się odpowiednim partnerem do poprowadzenia tego projektu. Z uwagi na to, finalizacja negocjacji jest dla nas priorytetem w tym momencie. Liczymy na to, że cały proces przebiegnie sprawnie i szybko ruszymy z pracami – informuje Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment.

List intencyjny określa wstępne warunki współpracy między stronami. O sfinalizowaniu warunków umowy projektowej spółka poinformuje w osobnym raporcie.

- Liczba odbiorców gier VR wciąż rośnie , a my widzimy szansę na zapełnienie luki w tym sektorze. Wśród dostępnych gier VR nie ma takiego tytułu jak GSS. Liczymy, że potencjał projektu zostanie szybko zauważony. Tytuł jest solidny i na tyle uniwersalny, by można było z łatwością dostosowywać go do odpowiednich platform – mówi Lucjan Mikociak, szef i współzałożyciel DRAGO entertainment.

Założeniem krakowskiego Studia jest systematyczny rozwój projektu Gas Station Simulator. W myśl tego, zaledwie kilka dni temu, we współpracy z MD Games, tytuł trafił w ręce graczy konsolowych i aktualnie zasila jedne z najpopularniejszych platform dystrybucyjnych: PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox.

Jednocześnie uniwersum rozwinięte zostanie przez DRAGO entertainemnt o dwa całkiem nowe tytuły: Road Diner Simulator oraz Motel Simulator.

W międzyczasie developerzy cały czas wzbogacają Gas Station Simulator poprzez dodawanie nowego contentu i wydawanie płatnych i bezpłatnych dodatków. Zapowiedziany ostatnio Airstrip DLC w ciągu zaledwie 6 dni znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam.

Powyżej opisane działania wpisują się w założenia strategii DRAGO entertainment na lata 2021 – 2023.

- Popularność Gas Station Simulator nie słabnie, dlatego cały czas rozwijamy tytuł podstawowy, a jednocześnie z partnerami zewnętrznymi portujemy go na inne niż PC urządzenia. W tym czasie samodzielnie pracujemy nad portem na macOS. Pomysłów nam nie brakuje, dlatego dodatki i nowe gry w uniwersum rozbudowują tytuł o wciąż nowe wątki fabularne i nowe mechaniki. Wejście w tak krótkim czasie kolejnego dodatku na Global TOP Wishlist Steam pokazuje siłę zbudowanej przez nas społeczności i potwierdza słuszność obranej strategii rozwoju spółki. – dodaje Joanna Tynor.

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. i zaraz po wydaniu stała się Bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji zwróciły się w 1,5 godz. po premierze. Produkcja posiada 87% bardzo pozytywnych opinii w sklepie Steam. Obecnie zespół rozwija produkt o nowe contenty, m.in. płatne i bezpłatne dodatki oraz gry w tym samym uniwersum: Road Diner Simulator i Motel Simulator. Jednocześnie Studio koncentruje się nad produkcją autorskich symulatorów i survivali premium. Mowa m.in. o Food Truck Simulator oraz Winter Survival.

DRAGO entertainment jest zwycięzcą w kategorii Debiut Giełdowy 2021 w ramach Invest Cuffs 2022.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości