DM BDM podnosi rekomendację Budimeksu z "akumuluj" do "kupuj", obniża cenę docelową do 272,5 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 lis 2022, 09:47

DM BDM podnosi rekomendację Budimeksu z "akumuluj" do "kupuj", obniża cenę docelową do 272,5 zł

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 26 października, podnieśli rekomendację Budimeksu z "akumuluj" do "kupuj", obniżając cenę docelową akcji do 272,5 zł z 300,2 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 233 zł.

"Wyniki Budimexu w 3 kw. 2022 r. były zgodne z naszymi wcześniejszymi założeniami. Po bardzo dobrym 2 kw. 2022 r., w kolejnym kwartale spółka utrzymała rentowność w segmencie budowlanym na podobnym poziomie kdk (przy jednoczesnym wzroście salda zawiązanych rezerw) oraz po raz pierwszy od ponad roku odbudowała marże w FB Serwis. W 3 kw. 2022 r. spółka pozyskała kontrakty o wartości 2,5 mld zł, co pozwoliło powiększyć backlog do 12,5 mld zł (vs 11,8 mld zł po 2 kw. 2022). Dodatkowo w najkorzystniejszych ofertach Budimex ma ponad 3 mld zł kolejnych zleceń. Podtrzymujemy, że spółka jako generalny wykonawca z dużym portfelem powinna być beneficjentem schłodzenia koniunktury na rynku budowlanym" - napisano w raporcie.

Dodano, że po słabym w nową kontraktację pierwszym półroczu, trzeci kwartał wyglądał już dużo korzystniej (2,5 mld zł nowych umów plus kolejne ponad 3 mld zł bliskie do pozyskania).

"Spółka czuje się bezpiecznie z portfelem do końca 2023 r., a nowe kontrakty dają fundamenty na lata 2024-25. Powinno to pozwolić przeczekać zawirowania w dysponowaniu środkami unijnymi(przyszłoroczne wybory parlamentarne mogą stanowić rosnącą presję na realne uruchomienie funduszy)" - napisano w raporcie.

Analitycy zakładają, że spowolnienie w gospodarce (a szczególnie w obszarze budowlanym) powinno mieć swoje przełożenie na spadek cen surowców/materiałów (widoczne już w ostatnich miesiącach wyraźne spadki np. na rynku stali czy aluminium) oraz mniejszą presję ze strony podwykonawców (pierwsze sygnały wyhamowania dynamiki wynagrodzeń w budownictwie). Analitycy przyjęli założenie, że w 2022 wyznaczy swój szczyt rekordowo wysoko rosnący wskaźnik cen w budownictwie.

"W 2022 roku na poziomie skonsolidowanym zakładamy wypracowanie 8,7 mld zł przychodów oraz 499 mln zł zysku netto (podobnie jak przy rekomendacji z sierpnia). Zwracamy uwagę, że w drugim półroczu '22 mocno do wyników kontrybuuje saldo finansowe. W ostatnich 2-3 miesiącach konsensus wyników publikowanych na Bloombergu podniósł się o ok. 20 proc. (wynik netto), przy spadku kursu akcji" - napisano.

Autorem rekomendacji jest Krzysztof Pado. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 26 października, o godzinie 13:45.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BDM.

(PAP Biznes), #BDX

alk/ osz/

Załączniki:

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości