Genomtec otrzymał ochronę patentową w Brazylii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2022, 15:55

Genomtec otrzymał ochronę patentową w Brazylii

Genomtec, spółka z branży technologii medycznych, specjalizująca się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej otrzymała ochronę patentową od Urzędu Patentowego w Brazylii na wynalazek pn. „A method of detecting genetic material in a biological sample and a device for its implementation”. Genomtec posiada już patenty w Europie, USA i Japonii oraz ponad 25 zgłoszeń patentowych na globalnych rynkach.

- Konsekwentnie budujemy portfolio ochrony własności intelektualnej Genomtec. Przyznana ochrona patentowa w Brazylii jest kolejnym potwierdzeniem, że platforma GenomtecID oparta o technologię mikroprzepływową oraz autorską technologię izotermalną SNAAT jest innowacyjna w skali globalnej. Stosowane technologie umożliwiają otrzymanie wyniku testu diagnostycznego w krótkim czasie – 30-45 minut, przy czułości i swoistości potencjalnie równej lub przewyższającej obecne techniki laboratoryjne PCR. W większości systemów PCR czas oczekiwania na wynik jest dłuższy – mówi Miron Tokarski, prezes i współzałożyciel Genomtec S.A.

Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła rozwój rynku mobilnej diagnostyki. Również w jednostkach opieki medycznej istnieje potrzeba szybkiej diagnozy w celu zastosowania terapii celowanej.

- Platforma Genomtec ID bardzo dobrze wpisuje się w globalny trend mobilnej diagnostyki, ponieważ dzięki wykorzystaniu bezkontaktowego grzania za pomocą energii fotonów Genomtec ID jest mobilny i charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Dzięki pasywnej karcie mikroprzepływowej koszt wdrożenia i użytkowania naszej platformy jest znacznie mniejszym obciążeniem dla systemów opieki zdrowotnej niż w większości dostępnych na rynku systemów diagnostycznych – dodaje prezes.

Panel diagnostyczny Genomtec ID RP5-PLEX do jednoczesnego wykrywania najczęstszych zakażeń dróg oddechowych posiada certyfikację umożliwiającą sprzedaż w 30 krajach europejskich. Analizator Genomtec ID, który współpracuje z mikroprzepływową kartą reakcyjną (panel) wewnątrz której dochodzi do analizy genetycznej próbki wymazu pobranego od pacjenta, jest jednym z najmniejszych przenośnych analizatorów genetycznych na świecie.

O spółce Genomtec:

Genomtec jest spółką z branży MedTech specjalizującą się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej. Flagowym projektem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID. System pozwala na szybkie i precyzyjne wykonywanie analizy molekularnej poza środowiskiem laboratoryjnym bez konieczności zaangażowania wykwalifikowanego personelu laboratoryjnego. Rozwiązanie wykorzystuje technologię mikroprzepływową oraz autorską, chronioną patentem, technologię izotermalną SNAAT.

Spółka posiada certyfikację EU CE-IVD dla panelu diagnostycznego Genomtec ID RP5- PLEX, który wykrywa jednocześnie obecność najczęstszych zakażeń dróg oddechowych.

Siedziba spółki mieści się we Wrocławiu. Genomtec ma także odział w Wielkiej Brytanii, gdzie zlokalizowana jest część międzynarodowego zespołu badawczo – inżynieryjnego.

Źródło: Spółka, #GMT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości