Bogdanka pracuje nad odbudową mocy po problemach geologicznych; ściana ruszy w II kw. '23 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lis 2022, 14:01

Bogdanka pracuje nad odbudową mocy po problemach geologicznych; ściana ruszy w II kw. '23

Bogdanka pracuje nad odbudową mocy po problemach geologicznych w trzecim kwartale. Zarząd szacuje, że na początku grudnia ukończony zostanie chodnik pomocniczy, a ściana ruszy w drugim kwartale 2023 r. - poinformowali przedstawiciele spółki podczas czwartkowej konferencji.

"Jeśli chodzi o odbudowę mocy, w tej chwili wykonywany jest chodnik pomocniczy (...). Szacujemy, że w pierwszej dekadzie grudnia ukończymy ten chodnik. Wówczas będziemy mogli dokładnie ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki" - powiedział p.o. prezesa Bogdanki Artur Wasilewski.

Pod koniec września Bogdanka informowała o zaktualizowanym harmonogramie biegu ścian obejmującym rok bieżący oraz rok 2023 i podała, że plan produkcyjny na 2023 rok zakłada wydobycie na poziomie około 8,3 mln ton węgla handlowego. Plan uwzględnia skutki zatrzymania produkcji z jednej ze ścian. Spółka podawała, że opracowuje plan naprawczy obejmujący działania zmierzające do jak najszybszego uwolnienia uwięzionego kompleksu ścianowego i przywrócenia produkcji ze ściany.

O pojawieniu się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać, Bogdanka poinformowała na początku września. Utrudnienia te były bezpośrednim powodem zatrzymania produkcji ze ściany 3/VII/385.

"Zgodnie z raportem z końca września, gdzie podaliśmy prognozę produkcji 8,3 mln ton, jest to właśnie efekt tego, co szacowaliśmy wówczas i na chwilę obecną to podtrzymujemy, że ściana ta ruszy w drugim kwartale przyszłego roku" - dodał.

Wasilewski ocenił w czwartek, że więcej będzie wiadomo po zakończeniu wszystkich badań i wtedy spółka będzie podejmować ostateczne decyzje.

(PAP Biznes), #LWB

doa/ asa/

Zobacz także: LW Bogdanka SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości