Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton; wzrost rdr o 3 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lis 2022, 15:30

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton; wzrost rdr o 3 proc.

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton i była wyższa rdr o 3 proc. Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła w tym czasie 60,7 tys. ton, co oznacza spadek rdr o 2 proc. - podała grupa w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.

Jak podano, wyższą sprzedaż miedzi odnotowano w KGHM International i w kopalni Sierra Gorda, spadek zaś w KGHM Polska Miedź.

Spadek produkcji w październiku dotyczył segmentu KGHM International, natomiast w KGHM Polska Miedź i Sierra Gorda zanotowano wzrost produkcji miedzi odpowiednio o 3 proc. i 10 proc.

Produkcja srebra płatnego wyniosła w październiku 117,8 tony, czyli wzrosła rdr o 23 proc. Sprzedaż srebra wyniosła 99,5 tony i była niższa o 6 proc. rdr.

Produkcja TPM wyniosła 18,1 tys. troz i była wyższa rdr o 65 proc. Sprzedaż TPM wyniosła 20,8 tys. troz. i była wyższa o 12,5 tys. troz. niż w porównywanym okresie minionego roku.

Produkcja molibdenu wyniosła z kolei 0,2 mln funtów, czyli o 33 proc. mniej rdr. Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,7 mln funtów, co oznacza poziom zbliżony rdr.

(PAP Biznes), #KGH

sar/ gor/

Zobacz także: KGHM Polska Miedź SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości