DZIEŃ NA RYNKACH: Na Wall Street w piątek mieszane wskazania indeksów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 lis 2022, 19:30

DZIEŃ NA RYNKACH: Na Wall Street w piątek mieszane wskazania indeksów

Indeksy na amerykańskich giełdach zakończyły piątkową, skróconą sesję w mieszanych nastrojach - DJI wzrósł o 0,45 proc., a Nasdaq Composite zniżkował 0,52 proc. Uwaga inwestorów w przyszłym tygodniu będzie skierowana na dane z rynku pracy w USA i wystąpienia bankierów centralnych.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,45 proc. do 34.347,03 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,03 proc. i wyniósł 4.026,12 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował 0,52 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.226,36 pkt.

Wszystkie trzy indeksy zakończyły tydzień na plusach. W czwartek giełdy w USA były zamknięte z powodu Święta Dziękczynienia, a w piątek handel na amerykańskich rynkach był skrócony.

"Na rynkach jest pozytywna atmosfera ze spokojnymi sesjami, a inwestorzy czekają na payrolls w USA w przyszły piątek, dane o inflacji i w dalszej części przyszłego miesiąca posiedzenie Fed. Do tego czasu nastroje na rynkach powinny pozostać pozytywne" - powiedział Francisco Simon, ekonomista Santander AM.

„Ponieważ zbliżamy się do roku 2023 i przejścia od inflacji do dezinflacji, uważamy, że akcje mogą wtedy podlegać mniejszej presji ze strony rynków stóp proc.” – powiedział Emmanuel Cau, strateg giełdowy w Barclays.

W środę uwaga rynków będzie skupiona na wystąpieniu prezesa Rezerwy Federalnej J. Powella. Kontrakty terminowe na stopy proc. Fedu wyceniają obecnie 63 proc. szans, że bank centralny USA podniesie stopy proc. o 50 pb. w grudniu, do przedziału 4,25-4,50 proc.

Akcje Activision Blizzard spadły na zamknięciu o 4,07 proc. po tym, jak media doniosły, że amerykańska Federalna Komisja Handlu prawdopodobnie złoży pozew antymonopolowy w celu zablokowania transakcji Microsoftu na zakup producenta gier wideo za 69 mld USD.

Apple stracił 1,96 proc. po tym, jak agencja Reutera podała, że produkcja iPhone'ów w listopadzie może spaść o co najmniej 30 proc. w chińskiej fabryce Foxconna w Zhengzhou, w której protesty pracowników zakłóciły działalność w środę. Media podają, że pracownicy protestowali przeciwko niewypłacaniu obiecanych premii i surowym restrykcjom anty-Covidowym, przez które nie mogli opuścić terenu fabryki.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na styczeń są wyceniane po 77,45 USD za baryłkę, po spadku o 4,3 proc., a styczniowe futures na Brent zniżkują o ok. 4 proc. do 84,8 USD/b. (PAP Biznes)

kkr/ seb/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości