Spółka TIM publikuje szacunkowe przychody za listopad 2022 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 gru 2022, 09:26

Spółka TIM publikuje szacunkowe przychody za listopad 2022 roku

Ze wstępnych szacunków wynika, że w listopadzie 2022 r. miesięczne przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły 122,9 mln zł (+4% rdr.).

Po 11 miesiącach 2022 r. całkowite przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 1,34 mld zł (+16,5% rdr.), zaś przychody ze sprzedaży online realizowanej samodzielnie przez klientów – 932,8 mln zł (+14,5% rdr.). W samym listopadzie 2022 r. sprzedaż online realizowana samodzielnie przez klientów (83,6 mln zł) była zbliżona do poziomu z analogicznego okresu 2021 r.

– Pomimo sytuacji rynkowej, która jest coraz większym wyzwaniem, każdy miesiąc 2022 roku zamykamy z przychodami ze sprzedaży wyższymi niż w analogicznym okresie, rekordowego dotychczas, 2021 roku. Nie inaczej jest z listopadem – podkreśla Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – W listopadzie 2022 roku z oferty TIM-u skorzystało prawie 21 tysięcy klientów, co oznacza, że pobiliśmy dotychczasowy rekord wszech czasów, zanotowany zaledwie miesiąc wcześniej. Osiągnęliśmy to pomimo mniejszej o jeden liczby dni roboczych w listopadzie w porównaniu z październikiem – dodaje.

O spółce TM:

TIM.pl jest największą w Polsce platformą e-commerce dla profesjonalistów. Klienci TIM-u zawsze łatwo zamawiają, krótko czekają i dostają wszystko, czego potrzebują: produkt, pomoc i wiedzę.

Dysponujemy najszerszą ofertą produktów elektrotechnicznych dostępnych w 24 godziny od złożenia zamówienia. Zamówienia dostarczamy tam, gdzie życzy sobie klient (siedziba, budowa, paczkomat), w wybranym przez niego terminie. Naszą ambicją jest uczestnictwo w życiu zawodowym klientów: ułatwianie im pracy, wspieranie ich w rozwoju oraz wymianie doświadczeń. Dlatego rozwijamy specjalistyczną społecznościową platformę wiedzy – portal „Łączy nas napięcie”.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu, gdzie spółka powstała w 1987 r. Od 1998 r. jesteśmy notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Mamy na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. w takich konkursach i rankingach jak Gazele i e-Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, e-Commerce Polska awards, Dyrektor e-Commerce Roku czy Giełdowa Spółka Roku. Jesteśmy liderem dystrybucji elektrotechniki w Polsce, nie tylko pod względem przychodów (https://www.rynekelektryczny.pl/najwieksze-hurtownie-elektrotechniczne/). TIM SA tworzy Grupę Kapitałową TIM wraz z 3LP SA – operatorem centrów logistycznych, oferującym usługi fullfilmentu dla podmiotów z sektora e-commerce (także spoza Grupy TIM).

Źródło: Spółka, #TIM

Zobacz także: TIM SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości