Przejdź do treści

udostępnij:

PKP Cargo zawarło z PKP Energetyka umowę dotyczącą dostaw energii

Rada nadzorcza PKP Cargo zgodziła się na zaciągnięcie zobowiązania poprzez przyjęcie oferty oraz zawarcie umowy na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji z PKP Energetyka - podało PKP Cargo w komunikacie. Wartość umowy ma nie przekroczyć kwoty ok. 1,87 mld zł netto.

"Przedmiotem umowy jest sprzedaż energii elektrycznej (...) oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną. Zakup energii trakcyjnej i usług dystrybucyjnych zostanie rozliczony w odniesieniu do rzeczywistego zużycia wynikającego z wykonanej pracy przewozowej" - napisano.

Jak podano, umowa została zawarta na okres od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2024 r., a wartość umowy oraz zmiany kosztów energii będą uzależnione od cen kontraktów notowanych na TGE.

Cena sprzedaży energii elektrycznej dla spółki wyznaczana będzie zgodnie z modelem ustalonym dla lat 2023-2024.

"Model wyznaczania ceny energii obowiązującej w poszczególnych latach określa oferta sprzedaży energii elektrycznej, która stanowi integralną część umowy" - dodano.

(PAP Biznes), #PKP

doa/ gor/

Zobacz także: PKP Cargo SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: