Bio Planet z umowami ze Smakiem Natury oraz NaturaVeną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2022, 11:32

Bio Planet z umowami ze Smakiem Natury oraz NaturaVeną

Zakupy części majątku dystrybutorów Smak Natury oraz Naturavena o których poinformowała Bio Planet mają w ocenie Zarządu umożliwić powrót na ścieżkę wzrostu przychodów ze sprzedaży. Lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce w ramach transakcji z NaturaVeną stał się również właścicielem nowoczesnych maszyn do paczkowania towarów, które już od grudnia br. będą funkcjonować w ramach Spółki, a także uzyskuje możliwość obsługi w zakresie przygotowywania paczek od początku 2023 roku dużego sklepu internetowego Smaku Natury (pyszneeko.pl).

„Pozycja lidera daje nam szereg przewag i możliwości, które są widoczne tym bardziej im sytuacja na rynku staje się wymagająca. W takich momentach wiodący podmiot, ze zdrowymi finansami, może dużo łatwiej przejmować udziały w rynku i go konsolidować, co zaprocentuje w czasach lepszej koniunktury. Postanowiliśmy korzystać z tych okoliczności i tak wzmocnić firmę poprzez przejęcia działalności, które będzie można włączyć bez zwłoki w strukturę Spółki oraz będą stanowiły istotną wartość dodaną z perspektywy rynkowej ekspansji. Znamy doskonale branżę i potrafimy zidentyfikować okazje rynkowe, które przełożą się pozytywnie na wyniki spółki i pozwolą na jej dalszy rozwój” - mówi Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet.

Zdaniem spółki wysoka dynamika przychodów, w której utrzymanie wpisują się dokonane ostatnio przejęcia, umożliwi zachowanie rentowności nawet przy wysokich kosztach finansowania długu bankowego. Z tytułu zawartych oraz planowanych transakcji Bio Planet spodziewa się wzrostu przychodów w 2023 r. o około 48 mln zł (30 mln zł NaturaVena, 18 mln zł Smak Natury).

Dużą wartością dla Bio Planet S.A są przejęte marki NaturaVeny, dzięki którym zdecydowanie poprawi się obecność Bio Planet w kanale sklepów ogólnospożywczych. Spółka spodziewa się poprawienia efektywności działania także poprzez pozyskanie wielu nowych dostawców i odbiorców, którzy do tej pory współpracowali ze Smakiem Natury oraz NaturaVeną, zaś od 2023 roku będą współpracować handlowo z Bio Planet.

We wrześniu w akcjonariacie Spółki pojawiła się firma Bio Pole Sp. z o.o. Nowy inwestor to producent, którego produkty od lat są dystrybuowane pod marką Bio Planet. Według wiedzy Zarządu jest to inwestor długoterminowy zainteresowany stabilnym rozwojem Bio Planet S.A. oraz nastawionym na współpracę w zakresie sprzedaży bio produktów z Ukrainy na polskim rynku oraz w przyszłości po wojnie rozwojem dystrybucji marki Bio Planet na Ukrainie. „Stabilna sytuacja Bio Planet i nasz model biznesowy wzbudzają zainteresowanie wielu inwestorów, nie tylko branżowych. Spółka jest odbierana jako atrakcyjny, rozwojowy podmiot. Cieszymy się z tego zaufania i mamy przekonanie, że dobre kontakty mogą finalnie okazać się niezwykle pomocne w ekspansji, zwłaszcza tej wykraczającej poza granice Polski, bo takie ambicje są w Spółce” – dodaje Sylwester Strużyna.

Bio Planet S.A. jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ponad 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących produkty trwałe oraz produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

Źródło: Spółka, #BIP

Zobacz także: Bio Planet SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości