Forestlight Games z finansowaniem na produkcję gier i nową spółką zależną 2steps Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2022, 09:19

Forestlight Games z finansowaniem na produkcję gier i nową spółką zależną 2steps Games

Forestlight Games - warszawski producent i wydawca gier na PC i konsole podpisał istotne umowy inwestycyjne i wykonawcze, zgodnie z którymi inwestor podwyższy kapitał zakładowy spółki oraz współfinansuje realizowany przez nią projekt American Camper Simulator na zasadzie project finance. Dodatkowo inwestor będzie finansował utworzoną przez Forestlight Games spółkę zależną 2steps Games S.A. poprzez obejmowanie akcji w dwóch zaplanowanych podwyższeniach kapitału oraz współfinansowanie 6 projektów growych. Łączna wartość inwestycji w trakcie realizacji ww. umów przekroczy 4 mln zł.

W 2021 roku Forestlight Games opublikowało zapowiedź gry Camper Flipper, która obecnie ma ok. 15 tys. zapisów na liście życzeń i znajduje się na Global Top Wishlist Steam. W biznesowym tytule użytkownicy wcielą się w rolę mechanika, zmieniającego zużyte pojazdy w luksusowe domy marzeń na kółkach. Spółka wraz z inwestorem współfinansującym produkcję i wydanie gry, podjęli decyzję o jej rozszerzeniu, zwiększeniu budżetu, a co za tym idzie o zmianie tytułu na American Camper Simulator.

- Do wcześniej planowanych zakupów, renowacji i sprzedaży kamperów, dodamy nowe postacie, kilka lokacji, a także elementy przygody okraszone humorem. To z pewnością uatrakcyjni nasz projekt i znacznie poszerzy grono potencjalnych graczy, a tym samym wpłynie korzystnie na nasze wyniki finansowe - mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Pozostając w tematyce około motoryzacyjnej, kolejnym wspólnym projektem, tym razem realizowanym przez spółkę zależną Forestlight Games - 2steps Games S.A., będzie Car Rental Simulator. Zadaniem użytkowników w grze będzie stworzenie, a następnie prowadzenie i rozwój biznesu, jakim jest wypożyczalnia samochodów. Tytuł nie ograniczy się tylko do typowych czynności czy mechanik znanych z symulatorów. Gracze będą mogli rozszerzać zakres świadczonych usług, spotkać wiele ciekawych postaci, poznać kilka lokacji, gdzie przeżyją dużo ciekawych przygód.

- Rynek gier komputerowych jest coraz bardziej wymagający, dlatego chcemy wykorzystać własne kompetencje w produkcji symulatorów oraz doświadczenie inwestora, który zrealizował z sukcesem już kilkanaście dochodowych gier z tego segmentu. Planujemy wprowadzić nowe elementy do naszych gier, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników. Na każdym etapie produkcji będziemy robić użytek z feedbacku. Wiemy, jak ważne jest słuchanie społeczności i poznawanie jej oczekiwań, dlatego będziemy szeroko korzystać ze wszystkich kanałów komunikacji z graczami, począwszy od aktualności na Steam, poprzez kanały social-media aż po darmowe dema, beta testy i prologi. Myślimy także nad niestandardowymi sposobami komunikacji - dodaje Tomasz Mazur.

Elementem umowy inwestycyjnej Forestlight Games jest również złożenie wniosku o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na NewConnect w marcu 2023 roku.

O spółce Forestlight Games:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole. Jest wydawcą gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Studio wydało także grę Party Maker, a obecnie pracuje nad kilkoma tytułami, m.in. Rollercoaster Mechanic, American Camper Simulator, Farm Renovator, Lifeguard Simulator oraz The Pope Power & Sin.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości