Przejdź do treści

udostępnij:

Radę Naukową Medinice wzmacnia wybitny specjalista z Jerozolimy

Michael Glikson – dyrektor departamentu Kardiologii i Kardiochirurgii na Jesselson Integrated Heart Center of Shaare Zedek Medical Center w Jerozolimie, dołączył do Rady Naukowej notowanej na GPW spółki Medinice. Niedawno skład Rady zasilił również dr Valavanur A. Subramanian, jeden z najlepszych kardiochirurgów Nowego Jorku. Zadaniem Rady Naukowej jest wsparcie Zarządu Medinice w pozyskiwaniu innowacyjnych projektów od polskich i zagranicznych naukowców oraz ocena potencjału medycznego tychże wynalazków.

- Nasza Rada Naukowa, składająca się ze światowej klasy specjalistów, często wspiera nas już na początkowym etapie rozwoju projektu, czyli opiniuje koncepcje i potencjał medyczny wynalazków. Następnie Rada wspiera nas w procesie pozyskiwania projektów od naukowców z całego świata. Jest to dla nas bardzo cenne i bez wątpienia nas wyróżnia na rynku. – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu i znaczący akcjonariusz Medinice S.A. – Jestem dumny, że od teraz będziemy również ściśle współpracować z niezwykle szanowanym w środowisku kardiochirurgów prof. Michaelem Gliksonem, jestem wdzięczny za obdarzenie nas zaufaniem. Chcemy jak najwięcej czerpać z doświadczenia i wiedzy tego wybitnego specjalisty – dodaje Sanjeev Choudhary.

Polską firmę działającą w obszarze MedTech od lat wspiera grupa wybitnych autorytetów, m.in.: prof. Paul Gründeman – doświadczony badacz i współwynalazca urządzenia do stabilizacji tkanek serca Octopus® aktualnie produkowanego przez giganta Medtronic., prof. Piotr Suwalski – profesor kardiochirurgii, naukowiec, innowator, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Klinicznego MSWiA oraz dr hab. Sebastian Stec – lekarz z ponad 20- letnim stażem, członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od niedawna Radę zasilił również dr Valavanur A. Subramanian, jeden z założycieli światowego stowarzyszenia małoinwazyjnej kardiochirurgii ISMICS.

Obecnie do Rady Naukowej Medinice dołącza prof. Michael Glikson, który na co dzień pełni funkcję dyrektora oddziałów kardiologii i kardiochirurgii w Shaare Zedek Medical Center w Jerozolimie. Jest profesorem kardiologii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie i adiunktem w Mayo College of Medicine and Science. Glikson do 2017 r. prowadził ośrodek arytmii w Sheba Medical Center. Pełnił funkcję przewodniczącego izraelskiej grupy ds. stymulacji i arytmii oraz sekretarza i Prezesa Israel Heart Society.

Portfolio Medinice składa się łącznie z kilkunastu projektów, z czego obecnie kilka jest kluczowych. Aktualnie spółka wchodzi w miesięczny okres obserwacji w badaniach przedklinicznych fazy przewlekłej w projektach MiniMax i CoolCryo i chce te fazy zakończyć jeszcze w tym roku. Firma kontynuuje także badania kliniczne w projekcie PacePress, czyli elektronicznej opaski uciskowej, która ma zmniejszać ryzyko wystąpienia krwiaka po implementacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca.

- Aktualnie koncentrujemy się na projektach, które mamy zabezpieczone finansowo. Natomiast na horyzoncie pojawiają się też inne ciekawe projekty. W tym celu w ostatnim czasie zgłosiło się do nas kilka zagranicznych podmiotów, jesteśmy po negocjacjach, natomiast ostateczna decyzja zapadnie później. Na razie skupiamy się na intensyfikacji naszych trzech głównych projektów, z gotowością do komercjalizacji pierwszego celujemy na koniec przyszłego roku – komentuje Sanjeev Choudhary.

O spółce Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku, działającą w branży MedTech. Spółka zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych rozwiązań z obszaru kardiologii i kardiochirurgii. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów w Polsce i za granicą.

W portfolio Medinice znajduje się kilkanaście projektów na różnym etapie rozwoju, aktualnie zespół koncentruje się na 5 kluczowych: MiniMax – elektroda 2 w 1., służąca do wykonywania zabiegów ablacji prądem, EP Bioptom – elektrofizjologiczna elektroda diagnostyczna służąca do endomiokardialnej biopsji, PacePress – opatrunek uciskowy, zmniejszający ryzyko wystąpienia krwiaka, CoolCryo – kriopalikator do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej oraz AtriClamp – innowacyjna technologia zamknięcia uszka lewego przedsionka serca. Spółka od grudnia 2020 roku jest notowana na Rynku Głównym GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ICE

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: