Urteste podpisało umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners LLC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 sty 2023, 09:09

Urteste podpisało umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners LLC

Urteste, biotechnologiczna Spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnej technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych z próbek moczu, zawarła umowę z Clairfield Partners LLC z siedzibą w Nowym Jorku. Przedmiotem umowy jest doradztwo w procesie nawiązania partnerstwa strategicznego w zakresie udzielenia licencji lub sprzedaży (przeniesienia praw) całości lub części posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii. Clairfield posiada duże doświadczenie w transakcjach m.in. w obszarze nowoczesnych technologii medycznych.

Clairfield będzie odpowiedzialny m.in. za identyfikację i selekcję potencjalnych partnerów strategicznych. Działania te będą obejmować m.in. sporządzenie niezbędnych materiałów oraz nawiązywanie kontaktów z globalnymi firmami z sektora wyrobów medycznych do diagnostyki in-vitro. Ponadto Clairfield będzie wspierał Urteste w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej i koordynowaniu procesu rozmów związanych z potencjalną transakcją.

- Wspólnie z firmą Clairfield Partners LLC chcemy odpowiednio przygotować się do procesu komercjalizacji, co przełoży się na większe możliwości zawarcia partnerstwa strategicznego z globalną firmą. Mamy świadomość tego, że procesy te są często długotrwałe i wielowymiarowe dlatego wsparcie tak doświadczonego partnera jakim jest Clairfield w tym obszarze jest dla nas dużą wartością. Wraz z realizacją kolejnych kamieni milowych wartość naszej technologii będzie rosła. W 2023 r. planujemy rozpocząć badania kliniczne w priorytetowym projekcie PANURI - testu wykrywającego raka trzustki. Będziemy dążyli do tego, aby wspólnie z partnerem wybrać najkorzystniejszą dla akcjonariuszy Urteste ścieżkę dalszego rozwoju i komercjalizacji – mówi Grzegorz Stefański, Prezes i Współzałożyciel Urteste S.A.

Clairfield Partners LLC jest częścią Clairfield International SA - międzynarodowej firmy świadczącej usługi doradztwa korporacyjnego, głównie w zakresie fuzji i przejęć, dla międzynarodowych korporacji oraz inwestorów finansowych. Clairfield posiada potwierdzone wieloma transakcjami duże doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji w obszarze innowacyjnych technologii medycznych.

Usługi Doradcy świadczone będą na zasadzie wyłączności. Wynagrodzenie z tytułu realizacji usług obejmuje część stałą, rozłożoną na 12 miesięcznych płatności w 1 fazie i maksymalnie 6 miesięcznych płatności w 2 fazie realizacji umowy oraz część zmienną tzw. success fee, uzależnione od rezultatu, tj. wartości przeprowadzonej transakcji. Warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

- W 2022 r. zrealizowaliśmy wszystkie zamierzone cele, jakie postawiliśmy przed Spółką pod koniec 2021 r. Zakończyliśmy eksperyment medyczny w projekcie PANURI. Przeprowadzony w grupie 322 uczestników przez niezależną firmę CRO, nasz test wykazał bardzo wysoką czułość i swoistość na poziomie odpowiednio 95,6% i 95,5%. Opracowaliśmy też cztery kolejne prototypy testów diagnostycznych. Łącznie dysponujemy już ośmioma prototypami testów dla nowotworów: jajnika, trzonu macicy, nerki, jelita grubego, płuca, wątroby, trzustki i prostaty, które odpowiadają łącznie za blisko połowę wszystkich zgonów spowodowanych nowotworami na świecie. Ponadto uruchomiliśmy laboratorium badawcze o powierzchni blisko 250 mkw oraz otrzymaliśmy ochronę patentową od Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej w projekcie PANURI – mówi Tomasz Kostuch, Członek Zarządu i Współzałożyciel Urteste S.A.

Rozwijana przez Urteste innowacyjna technologia polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu, powodujących zmianę intensywności zabarwienia moczu, co może świadczyć o obecności nowotworu.

Źródło: Spółka, #URT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości