Cloud Technologies kontynuuje sukcesywny rozwój. Sprzedaż danych w listopadzie rośnie o 45% | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2023, 09:03

Cloud Technologies kontynuuje sukcesywny rozwój. Sprzedaż danych w listopadzie rośnie o 45%

Cloud Technologies, notowana na głównym rynku GPW spółka koncentrująca się na sprzedaży danych cyfrowych do targetowania reklamy internetowej, opublikowała raport z szacunkową dynamiką sprzedaży cyfrowych informacji w listopadzie ubiegłego roku. Spółka kontynuuje dalszy dynamiczny rozwój i notuje dwucyfrową dynamikę wzrostu - w listopadzie sprzedaż danych wzrosła o 45% r/r.

 - Sukcesywnie pozyskujemy nowych, zagranicznych klientów oraz zwiększamy wolumen danych dostarczanych naszym obecnym kontrahentom, czego efektem są rosnące przychody w naszym strategicznym segmencie. Globalny rynek reklamy cyfrowej, według rynkowych prognoz będzie dalej rósł przez najbliższe lata, w związku z czym sprzedaż danych będzie wciąż kołem napędowym rozwoju Cloud Technologies - komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

80% przychodów ze sprzedaży danych Cloud Technologies pochodzi z największego rynku reklamowego świata, czyli z USA. Raportowany wskaźnik szacunkowej miesięcznej dynamiki sprzedaży danych obejmuje kluczowych klientów Cloud Technologies.

 - Rozwój segmentu sprzedaży danych jest jednym z najważniejszych założeń naszej strategii rozwoju na lata 2021- 2023, której celem jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na globalnym rynku danych. Pod koniec zeszłego roku zrealizowaliśmy inny, ważny element przyjętej strategii - zadebiutowaliśmy na Głównym Rynku GPW. Konsekwentnie kontynuujemy realizację ważnych elementów naszych planów rozwojowych, jakimi są m.in. skup akcji, zakup technologii i międzynarodowe akwizycje, mające na celu szybkie zwiększenie przychodów w obszarze sprzedaży danych - komentuje Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies.

W III kwartale ubiegłego roku Cloud Technologies dzięki koncentracji na wysokomarżowym segmencie sprzedaży danych wypracowało rekordowe wyniki. Spółka wygenerowała przychody w wysokości 12,3 mln zł i zysk netto w wysokości 5,1 mln zł. EBITDA w kluczowym dla spółki segmencie sprzedaży danych wyniosła 6,2 mln zł, co oznacza wzrost o 39,9% r/r. Marżowość EBITDA sprzedaży danych sięgnęła 63,2%. W ujęciu od początku 2022 roku, tj. od 1 stycznia do 30 września br., spółka wypracowała zysk netto w wysokości 11 mln zł, a EBITDA sięgnęła 15,1 mln zł.

O Cloud Technologies:

Cloud Technologies dostarcza dane do targetowania reklamy internetowej, zasilając kampanie największych marek na całym świecie. Spółka, wykorzystując własną technologię, stworzyła chmurę danych, która zawiera informacje o 5 mld użytkowników z ponad 200 rynków na całym świecie. Cloud Technologies dystrybuuje dane na platformach do emisji reklam internetowych, z których korzystają domy mediowe i agencje reklamowe na całym świecie, przy czym największy udział w przychodach ma rynek USA. Właściwe targetowanie reklamy internetowej umożliwia osiągnięcie lepszych rezultatów oraz tym samym wyższy zwrot z inwestycji w reklamę, dlatego też jest coraz bardziej pożądane przez reklamodawców.

Cloud Technologies pozyskuje surowe dane, przetwarza je i monetyzuje w oparciu o własną technologię. Kontrola nad całym tym procesem sprawia, że model biznesowy spółki cechuje się wysoką rentownością i skalowalnością. Firma została założona w 2011 roku, ma siedzibę w Warszawie, a centrum operacyjne znajduje się w Londynie.

Źródło: Spółka, #CLD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości