DZIEŃ NA RYNKACH: Małe zmiany na Wall Street, w tle wyniki kwartalne spółek | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2023, 22:23

DZIEŃ NA RYNKACH: Małe zmiany na Wall Street, w tle wyniki kwartalne spółek

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Uwaga inwestorów koncentrowała się na danych makro z amerykańskiej gospodarki i na kolejnych wynikach kwartalnych największych spółek.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,31 proc. i wyniósł 33.733,96 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,07 proc. i wyniósł 4.016,95 pkt.

Nasdaq Composite poszedł w dół o 0,27 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.334,27 pkt.

"Musimy przejść przez najbardziej krytyczny punkt 4.100 pkt. - jeśli S&P przebije się przez ten poziom, może to oznaczać, że rajd giełd ma potencjał, aby przejść do nowego cyklu hossy" – powiedziała w CNBC Cameron Dawson, CIO z NewEdge Wealth.

"Musi jednak pojawić się zmiana fundamentów, aby naprawdę sądzić, że rajd będzie kontynuowany" – dodała.

W ocenie Dawson, ruch giełd w górę może być ograniczony do czasu aż rynek zobaczy zmianę w polityce amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

"Możliwe, że w danych za IV kw. zobaczymy pozytywne niespodzianki, gospodarka dobrze trzymała się pod koniec roku. Uwaga inwestorów skupi się jednak na wszelkich sygnałach dotyczących perspektyw na kolejne miesiące, a główne wskaźniki gospodarcze i rynkowe wskazują jedno - nadchodzi spowolnienie gospodarcze" - podkreśla Angelo Kourkafas, strateg inwestycyjny w Edward Jones.

Na Wall Street trwa sezon publikacji wyników finansowych największych spółek.

Skorygowany zysk na akcję General Electric wyniósł w IV kw. 2022 r. 1,24 USD. Analitycy ankietowani przez Bloomberga spodziewali się zysku na poziomie 1,16 USD na akcję.

Producent kosmetyków Johnson&Johnson zanotował w IV kw. 2022 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,35 USD. Analitycy ankietowani przez Bloomberga spodziewali się zysku na poziomie 2,23 USD na akcję.

Spółka telekomunikacyjna Verizon Communications Inc. zanotowała w IV kw. 2022 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,19 USD, zgodnie z oczekiwaniami analityków.

Indeks PMI composite w USA, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w styczniu 2023 r. 46,6 pkt. wobec 45 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w pierwszym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się 46,4 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w styczniu 2023 r. 46,6 pkt. wobec 44,7 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się 45 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w styczniu 2023 r. 46,8 pkt. wobec 46,2 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się 46 pkt.

Wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed w styczniu 2023 r. spadł do -11 pkt. z 1 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie -5 pkt.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na marzec tanieją 1,8 proc. do 80,1 USD za baryłkę, a marcowe futures na Brent zniżkują 1,9 proc. do 86,5 USD/b. (PAP Biznes)

pr/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości