DZIEŃ NA RYNKACH: Druga sesja z rzędu z małymi zmianami indeksów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2023, 22:14

DZIEŃ NA RYNKACH: Druga sesja z rzędu z małymi zmianami indeksów

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Uwaga inwestorów koncentrowała się na danych makro z amerykańskiej gospodarki i na kolejnych wynikach kwartalnych największych spółek.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,03 roc. i wyniósł 33.743,84 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,02 proc. i wyniósł 4.016,22 pkt.

Nasdaq Composite poszedł w dół o 0,18 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.313,36 pkt.

Lekko zniżkowały akcje Microsoftu, chociaż oczątkowo kurs informatycznego giganta rósł po publikacji we wtorek wieczorem lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych, rynek rozczarowały jednak słabe prognozy dotyczące przychodów firmy w bieżącym kwartale.

Inwestorzy liczą, że wyniki amerykańskich spółek będą dobre, pomimo obaw o recesję. Do tej pory ponad 70 firm z S&P500 podało dane finansowe za czwarty kwartał. Według Refinitiv, wyniki 65 proc. z nich były lepsze od oczekiwań.

W środę wyniki kwartalne przedstawili już m. in. Boeing i AT&T.

Skorygowany zysk na akcję AT&T w IV kw. 2022 r. wyniósł 61 centów wobec oczekiwań analityków na poziomie 56 centów. Kurs spółki szedł w górę o 0,3 proc.

Z kolei przychody Boeinga za IV kw. wyniosły 19,98 mld USD i były zbliżone do oczekiwań rynku. Po początkowych spadkach, kurs spółki w szedł w górę o niecały 1 proc.

Główny strateg amerykańskiego rynku z Morgan Stanley, Mike Wilson, ocenił w CNBC, że inwestorzy powinni przygotować się na nadchodzące trudne czasy.

"Wyniki firm w końcu zaczną się pogarszać" - powiedział.

Jak zaznaczył, spółki będą musiały zmierzyć się ze słabnącym popytem konsumpcyjnym, co odbije się na ich danych finansowych.

Z danych makroekonomicznych, w środę Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA) podało, że w USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA - indeks wyrównany sezonowo wzrósł o 7,0 proc. w tygodniu zakończonym 20 stycznia. W poprzednim tygodniu indeks wzrósł o 27,9 proc.

Inwestorzy czekają na piątkową publikację deflatora PCE, istotnego dla Fed miernika inflacji oraz dane o PKB USA w IV kw., które zostaną przedstawione w czwartek. Wskaźniki te będą analizowane przez rynek pod kątem dalszych wskazówek dotyczących perspektyw gospodarczych i ścieżki polityki monetarnej FOMC. Amerykańska Rezerwa Federalna podejmie decyzję ws. stóp procentowych już w przyszłym tygodniu.

Rentowność 10-letnich UST pozostaje bez większych zmian na poziomie 3,47 proc., podobnie jak dochodowość 30-letnich, która oscyluje przy 3,63 proc. Dochodowość 10-letnich niemieckich bundów utrzymuje się przy 2,15 proc.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na marzec drożeją 1,1 proc. do 81,0 USD za baryłkę, a marcowe futures na Brent zwyżkują 0,7 proc. do 86,7 USD/b.

Amerykański Departament Energii (DoE) poinformował, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 0,533 mln baryłek, czyli o 0,1 proc. do 448,548 mln baryłek.

Zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,763 mln baryłek, czyli o 0,8 proc. do 232,022 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 0,507 mln baryłek, czyli o 0,4 proc. do 115,270 mln baryłek. (PAP Biznes)

pr/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości