Healthnomic rozpoczął proces nabycia prawa do technologii Wojskowej Akademii Technicznej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 sty 2023, 10:02

Healthnomic rozpoczął proces nabycia prawa do technologii Wojskowej Akademii Technicznej

Healthnomic - spółka z branży medtech, specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych – poinformowała o podpisaniu term sheet z Wojskową Akademią Techniczną inicjującego proces nabycia prawa do technologii płynnej biopsji i systemu do inaktywacji wirusów, w szczególności koronawirusów, w powietrzu. Spółka zdobędzie dzięki temu dostęp do nowych technologii, które będzie mogła dalej rozwijać i komercjalizować bez ograniczeń terytorialnych i czasowych.

- Jestem niezwykle zadowolony z podpisanego term sheet. Negocjacje z Wojskową Akademią Techniczną prowadziliśmy już od kilku miesięcy. Widzimy olbrzymi potencjał obu rozwiązań. Choroby cywilizacyjne są główną przyczyną zgonów na świecie i jako Healthnomic chcemy brać czynny udział w ograniczaniu ich niekorzystnego wpływu na życie ludzi – komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Głównym elementem systemu płynnej biopsji jest kolumna przesiewowa, w której znajduje się sito, którego zadaniem jest izolowanie z krwi komórek nowotworowych. Zasadnicze działanie uzyskuje się dzięki podaniu krwi na sito, które dzięki odpowiedniej wielkości otworom jest w stanie wyizolować określone wielkości komórek. Z kolei system do sterylizacji powietrza bazuje na założeniu, że wysoka temperatura powoduje redukcję ilości wirusów znajdujących się w powietrzu. Powietrze zaciągane przy pomocy specjalistycznego wentylatora z otoczenia, kierowane jest przez poszczególne komory produktu, do znajdujących się u jego podstawy elementów grzewczych (radiatorów), które podgrzewają powietrze, co powoduje inaktywację wirusów.

- Nowy system do sterylizacji powietrza, może zastąpić kosztowne w eksploatacji filtry Hepa, powszechnie stosowane w przemyśle farmaceutycznym oraz szpitalach, na oddziałach transplantacyjnych. Natomiast technologia płynnej biopsji do izolacji i identyfikacji komórek nowotworowych, krążących w krwi obwodowej, może zrewolucjonizować sposób diagnozy i leczenia chorób nowotworowych w ujęciu globalnym – komentuje dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń, dyrektor ds. medycznych firmy.

- Podpisany term sheet z Healthnomic S.A., a w dalszej kolejności umowy licencyjne pozwolą naszym technologiom na dalszy, stabilny rozwój. Dzięki rozmowom prowadzonym z przedstawicielami spółki mogliśmy przekonać się o  jej profesjonalizmie, specjalistycznej wiedzy pracowników i szerokiej bazie kontaktów w świecie medycznym. Jestem pewien, że Healthnomic doprowadzi technologie płynnej biopsji i systemów powietrza do etapu komercjalizacji – skomentował dr Adam Bartnicki, z Centrum Transferu Technologii Wojskowej Akademii Technicznej.

Rozpoczęcie procesu licencjonowania technologii podmiotów trzecich jest konsekwencją przyjętej nowej strategii Healthnomic. Spółka współpracuje z jednostkami badawczymi, aby mieć stały dostęp do nowatorskich rozwiązań. Celem firmy jest identyfikacja najbardziej perspektywicznych technologii, a następnie ich przejęcie lub licencjonowanie, rozwój do etapu proof-of-concept lub certyfikacji, a następnie komercjalizacji rozwiązania we współpracy z partnerem branżowym.

W ostatnim czasie Healthnomic zarejestrował w KDPW wszystkie akcje dotychczasowych emisji. Spółka zamierza w lutym tego roku przeprowadzić emisję akcji, z której środki zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój portfolio produktowego. Po zakończeniu rundy finansowej firma zacznie ubiegać się o debiut na rynku NewConnect.

O spółce Healthnomic:

Healthnomic S.A. jest hubem technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych, opartym o autorskie rozwiązania, wspierane algorytmami AI. Spółka opracowuje również rozwiązania terapeutyczne dla wybranych chorób. Firma rozwija technologię do etapu komercjalizacji, a następnie sprzedaje ją bądź licencjonuje.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost