Grupa Azoty od 1 lutego obniża ceny nawozów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sty 2023, 18:40

Grupa Azoty od 1 lutego obniża ceny nawozów

Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r. – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Jak wynika z cennika opublikowanego na stronie internetowej Agrochem Puławy, dystrybutora Grupy Azoty, cena saletry amonowej 34,4 proc. N w dostawie CPT spadła z 3.675 zł/t do 2.920 zł/t, zaś w dostawie FCA, spadła z 3.615 zł/t do 2.860 zł/t. Saletrzak 27 Standard plus potaniał w dostawie CPT z 3.460 zł/t do 2.530 zł/t, a w dostawie FCA cena tego nawozu spadła z 3.400 zł/t do 2.470 zł/t.

„Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r.” – napisano w komunikacie.

„Decyzja znajdzie odzwierciedlenie w cennikach nawozowych naszych ogólnopolskich autoryzowanych dystrybutorów” – dodano.

Spółka jednocześnie zwraca uwagę, iż w związku z przewidywaną zwiększoną ilością zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od spółki, związane z zewnętrznym transportem i logistyką.

Cena CPT to koszt wraz z dostawą pod wskazany przez klienta adres. Cena FCA to koszt z odbiorem własnym przez klienta z magazynu APU/fabryki.

(PAP Biznes), #ATT

pam/ gor/

Zobacz także: Grupa Azoty SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości