PCF chce mieć w '23-'27 przynajmniej 3 mld zł łącznych przychodów, planuje emisję akcji (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sty 2023, 18:05

PCF chce mieć w '23-'27 przynajmniej 3 mld zł łącznych przychodów, planuje emisję akcji (opis)

PCF Group w ramach aktualizacji strategii rozwoju chce mieć co najmniej 3 mld zł łącznych przychodów w latach 2023-2077. Na jej realizację spółka planuje pozyskać od 205 do 295 mln zł z emisji nowych akcji - podała PCF w komunikacie prasowym.

"Zarząd PCF Group przyjął aktualizację strategii rozwoju spółki oraz grupy People Can Fly. Większość gier z portfela grupy będzie realizowana w modelu self-publishing. W opinii zarządu, w dłuższej perspektywie może być on dużo bardziej dochodowy od realizowanego dotychczas modelu współpracy z wydawcami. Celem strategicznym grupy jest wygenerowanie co najmniej 3 mld zł łącznych przychodów w latach 2023-2027" - napisano.

"W celu pokrycia wydatków związanych z nową strategią spółki, zarząd planuje pozyskać środki z nowej emisji akcji spółki w kwocie od około 205 mln zł do około 295 mln zł" - dodano.

Spółka poinformowała, że planuje dalsze wzmocnienie zespołów deweloperskich. Główny akcjonariusz PCF Group zamierza również wprowadzić program motywacyjny, w ramach którego przyzna kluczowym pracownikom lub współpracownikom prawa do nabycia akcji spółki, stanowiących do 4,13 proc. obecnego kapitału zakładowego, bez rozwadniania dotychczasowych akcjonariuszy. Nastąpi to pod warunkiem wypracowania przez grupę 1,5 mld zł skumulowanego zysku EBITDA w latach 2023-2027.

PCF podał, że emisja nowych akcji zostanie przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej (niewymagającej opublikowania prospektu), skierowanej wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub inwestorów, którzy obejmą akcje o łącznej wartości co najmniej 100 tys. euro. Ostateczna liczba i ostateczna cena oferowanych akcji zostaną ustalone w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu.

Pozyskaną kwotę spółka planuje w całości przeznaczyć na dokończenie projektów Dagger, Bifrost i Victoria poprzez zwiększenie liczebności zespołów deweloperskich do poziomu odpowiadającego poszczególnym etapom produkcji tych gier.

PCF podał, że stosowne uchwały dotyczące planowanego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, zostaną poddane pod głosowanie podczas NZW, które zostało zwołane na 28 lutego br. Spółka planuje emisję do 5.853.941 akcji serii F.

Dodatkowo, na realizację nowej strategii spółka zamierza wykorzystać środki własne, wpływy z bieżącej działalności operacyjnej oraz inne dostępne źródła finansowania, które nie spowodują rozwodnienia akcjonariuszy.

Według opublikowanych we wtorek szacunków PCF Group miała w 2022 roku 170 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 48,5 mln zł EBITDA.

(PAP Biznes), #PCF

epo/ gor/

Zobacz także: PCF Group SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości