Carbon Group planuje pozyskać kapitał na dalszy rozwój działalności | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lut 2023, 16:40

Carbon Group planuje pozyskać kapitał na dalszy rozwój działalności

Notowana na rynku NewConnect Carbon Group S.A. (dawniej Elektromont S.A.) dzięki planowanym emisjom chce pozyskać niezbędny kapitał na rozwój. W tym celu przeprowadzona zostanie emisja akcji z zachowaniem prawa poboru dla wszystkich akcjonariuszy oraz emisja prywatna przygotowana dla potencjalnego głównego inwestora. Po skutecznym przeprowadzeniu niezbędnych działań usprawniających w Carbon Group, z funkcji p.o. prezesa rezygnuje Cezary Jasiński, jednocześnie pozostając w Radzie Nadzorczej spółki oraz jej akcjonariacie. Nowym prezesem Carbon Group został Dominik Staroń, który zajmie się dalszymi procesami optymalizacji i rozwoju firmy.

Decyzją Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółka Carbon Group zdecydowała się na przeprowadzenie emisji akcji w ramach przeglądu opcji strategicznych. Emisja serii D wynika z konieczności podjęcia działań optymalizacyjnych w spółce i będzie skierowana do obecnych akcjonariuszy na zasadzie prawa poboru. Środki uzyskane z dokapitalizowania powinny pokryć zobowiązania wynikające z wcześniejszych lat działalności i tym samym dać impuls do dalszego rozwoju. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie dedykowanej głównemu inwestorowi emisji akcji serii E.

- Widzimy potrzebę podjęcia działań w celu pozyskania dodatkowych funduszy. Kwota dokapitalizowania powinna pozwolić spółce na jej oddłużenie w ramach porozumień z wierzycielami i tylko na ten cel przeznaczone zostaną pozyskane środki. Jest to obecnie jeden z kluczowych procesów mających zapewnić spółce możliwość dalszego rozwoju – komentuje Dominik Staroń, prezes zarządu Carbon Group S.A. – Emisja serii E ma mieć charakter rozwojowy i ze względu na jej wartość wiązać się będzie z dużym prawdopodobieństwem z przejęciem kontroli nad spółką przez duży podmiot, z którym prowadzone są zaawansowane rozmowy. – dodaje prezes zarządu Carbon Group S.A.

W wyniku zakończenia realizacji kluczowych zadań operacyjnych w spółce, ze stanowiska prezesa zarządu zrezygnował Cezary Jasiński, który czasowo pełnił tę funkcję. Cezary Jasiński dalej będzie związany z działalnością Carbon Group, jednak w charakterze członka Rady Nadzorczej oraz akcjonariusza spółki. W miejsce Cezarego Jasińskiego powołany został Dominik Staroń.

- Pan Cezary Jasiński wykonał wiele działań, aby Carbon Group mógł nieprzerwanie prowadzić działalność operacyjną. Teraz przed nami czynności, które doprowadzą do uporządkowania finansów w spółce. Stąd powołanie mnie do jej zarządu, jako osoby, która ma doświadczenie w przeprowadzaniu procesów optymalizacyjnych. – komentuje Dominik Staroń.

Spółka Carbon Group pod koniec ubiegłego roku zawarła list intencyjny z potencjalnymi inwestorami prowadzącymi działalność w sektorze odnawialnych źródeł energii, którzy są zainteresowanymi dokapitalizowaniem spółki. Przewidziana wartość inwestycji wynosi co najmniej kilka milionów złotych w zamian za uzyskanie statusu podmiotu dominującego.

Carbon Group konsekwentnie realizuje zapowiedziane wcześniej cele rozwojowe. W listopadzie spółka podpisała umowę z JMS Sp. z o.o. na wykonanie robót elektrycznych zewnętrznych i wewnętrznych wraz z instalacjami niskoprądowymi dla budynków John Cotton Europe w Szczawnie-Zdroju. Całkowite wynagrodzenie wynikające ze złożonej oferty stanowi kilkakrotność wysokości kapitału zakładowego Carbon Group S.A. Wcześniej Spółka zawarła list intencyjny dotyczący określenia zasad oraz warunków przyszłej współpracy z CDBP sp. z o.o. wchodzącą w skład grupy kapitałowej Colliers Poland.

Spółka poinformowała również o planach rozpoczęcia działalności w obszarze handlu węglem kamiennym i obrotem odnawialnymi źródłami energii. W tym celu oficjalnie w Statucie Spółki zarejestrowana została nowa nazwa, jak też rozszerzono przedmiot działalności.

O spółce Carbon Group:

Carbon Group, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Elektromont, realizuje pełny proces inwestycyjny związany z projektowaniem, realizacją i uruchomieniem instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia oraz instalacji teletechnicznych. Spółka w ostatnich miesiącach rozszerzyła również przedmiot swojej działalności o obszary handlu węglem kamiennym oraz obrotu odnawialnymi źródłami energii.

Źródło: Spółka, #ELM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości