Zeneris Projekty rozszerza zakres usług hydrotechnicznych i stawia na proekologiczne rozwiązania dla przemysłu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lut 2023, 11:24

Zeneris Projekty rozszerza zakres usług hydrotechnicznych i stawia na proekologiczne rozwiązania dla przemysłu

1 lutego br. Zeneris Projekty, spółka notowana na NewConnect i ceniony na rynku dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarze fotowoltaiki, hydroenergetyki i biogazu, wzięła udział w powołaniu spółki celowej Sol4Eco. Celem nowo utworzonego podmiotu jest realizowanie wraz z krajowymi i zagranicznymi partnerami zaawansowanych projektów hydrotechnicznych o wymiarze środowiskowym.

Powstanie spółki Sol4Eco Sp. z o.o. usprawni zawieranie partnerstw na zasadzie wyłączności z polskimi oraz zagranicznymi dostawcami innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Misją podmiotu jest prowadzenie działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz rozszerzenie zakresu usług świadczonych przez Zeneris Projekty. Nowym obszarem działań biznesowych będzie m.in. sektor przemysłowy, w którym spółka zidentyfikowała wciąż nie w pełni wykorzystany potencjał związany ze współczesnymi wyzwaniami w dziedzinie ochrony środowiska.

- Nastawiamy się przede wszystkim na współpracę z zagranicznymi kontrahentami, których rozwiązania będziemy przenosić na rynek polski, a następnie w miarę możliwości na arenę międzynarodową. Naszą ambicją jest powołanie huba spajającego unikalne rozwiązania, których zastosowanie pozwoli zrealizować proekologiczny potencjał tkwiący w wielu nieoczywistych i niezagospodarowanych jeszcze obszarach sektora przemysłowego oraz innych gałęzi gospodarki – wyjaśnia Mariusz Kostrzewa, Prezes Zeneris Projekty.

Utworzenie Sol4Eco stanowi rozwinięcie dotychczasowej strategii spółki Zeneris Projekty i ma przyczynić się do zwiększenia jej wyników oraz atrakcyjności w oczach inwestorów. Udział Zeneris Projekty w tym przedsięwzięciu wynosi 45% i nie wiąże się z koniecznością ponoszenia istotnych nakładów finansowych na rzecz założenia nowego podmiotu.

Zeneris Projekty ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu zaawansowanych przedsięwzięć w obszarach hydrotechniki, fotowoltaiki i biogazu. Rok 2022 był pod tym względem bardzo owocny – tylko w okresie od lipca do końca roku spółka zawarła kontrakty, których wartość przekroczyła 10 mln zł. Umowy obejmowały m.in. zwiększenie zdolności retencyjnej zlewni rzek na terenie Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim oraz wykonanie dokumentacji projektowej dot. odbudowy prawego i lewego wału przeciwpowodziowego Wisły.

O spółce Zeneris Projekty:

Zeneris Projekty ma ponad 15-letnie doświadczenie w profesjonalnym przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji projektów z obszaru odnawialnych źródeł energii. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje związane z hydroenergetyką oraz instalacjami fotowoltaicznymi. Równocześnie jest też biurem projektowym działającym w obszarze budownictwa wodnego. Spółka ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. Jej portfel obejmuje wykonywanie dokumentacji zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak i projekty o mniejszych mocach oraz projekty prosumenckie, które Zeneris Projekty realizuje od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych.

Źródło: Spółka, #ZEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości