Victoria Dom opublikowała wstępne dane skonsolidowane za 2022 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lut 2023, 17:01

Victoria Dom opublikowała wstępne dane skonsolidowane za 2022 r.

Victoria Dom przedstawiła wstępne dane skonsolidowane za 2022 r., zgodnie z którymi w tym okresie osiągnęła bardzo dobre wyniki. Grupa wypracowała 538,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza około 5% wzrost w porównaniu do poprzedniego dotychczas najlepszego pod tym względem roku. Deweloper szacuje, że wypracował jednocześnie 77,6 mln zł zysku netto. Ostateczne wartości na podstawie zaudytowanych danych zostaną zaprezentowane w połowie maja br.

Zarząd Victoria Dom zdecydował się opublikować wybrane nieaudytowane wstępne dane finansowe za rok obrotowy 2022. W tym okresie deweloper osiągnął rekordowe skonsolidowane obroty na poziomie 538,7 mln zł. To o blisko 5% więcej od poprzedniego, a jednocześnie historycznie dotychczas najlepszego 2021 roku. Wynik operacyjny (EBITDA) w raportowanym okresie szacowany jest na 132 mln zł, czyli na podobnym poziomie z 2021 r. Według szacunkowych danych spółka w 2022 r. wypracowała jednocześnie 77,6 mln zł zysku netto w porównaniu do 91,0 mln zł w poprzednim roku. Z kolei wartość kapitałów własnych (aktywów netto) wzrosła w zeszłym roku o blisko 15% do 393,3 mln zł.

Ostateczne wartości zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie za 2022 r., którego publikację zaplanowano na 12 maja 2023 r.

- Rok 2022 był okresem olbrzymich wyznań zarówno rynkowych jak i operacyjnych. Znaczne ochłodzenie popytu począwszy od 2 kwartału ubiegłego roku oraz problemy związane z dostępnością materiałów budowlanych i wysokich kosztów generalnego wykonawstwa stwarzały duże problemy. Wobec takiej sytuacji jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników w bardzo trudnym 2022 r. Konsekwentnie utrzymujemy bardzo dobrą kondycję finansową, pozwalającą nam z optymizmem patrzyć w przyszłość. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planujemy w tym roku rozpocząć i systematycznie wprowadzać do sprzedaży kolejne projekty na obsługiwanym już rynku warszawskim i krakowskim - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Deweloper w całym minionym roku przekazał właścicielom 1211 gotowych lokali względem 1274 wydanych w 2021 r. Mniejsza liczba oddanych mieszkań wynikała z opóźnień w realizacji inwestycji spowodowanych problemami w zaopatrzeniu oraz powrotem podwykonawców z Ukrainy do swojego kraju. W efekcie nastąpiło przesunięcie terminu oddania ponad kilkuset mieszkań na 2023 r.

O spółce Victoria Dom:

Victoria Dom to deweloper z 25-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12,5 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w 2020 roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 7 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od 3 lat w Lipsku.

Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości