BeeIN podwaja zysk, kończąc 2022 rok wynikiem 2,6 mln zł netto | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lut 2023, 09:58

BeeIN podwaja zysk, kończąc 2022 rok wynikiem 2,6 mln zł netto

Notowaną na rynku NewConnect spółkę wyróżnia strategia bazująca na zdywersyfikowanych filarach biznesu oraz na najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Dalsze perspektywy rozwoju firmy skupiają się m.in. wokół dynamicznie rosnącego rynku pomp ciepła oraz działań zmierzających ku sukcesywnej ekspansji zagranicznej.Spółka BeeIN, notowany na rynku NewConnect międzynarodowy dostawca rozwiązań z sektora OZE, zakończyła rok 2022 zyskiem wynoszącym łącznie ponad 2,6 mln zł netto wobec niespełna 1,2 mln zł w roku 2021. Podpisanie w grudniu ub.r. kontraktu na zakup paneli fotowoltaicznych o wartości przekraczającej 100 mln zł z LEAPTON Energy sprawia, że BeeIN spodziewa się dobrych wyników także w kolejnych kwartałach.

Czwarty kwartał zapisał się w historii spółki jako zwieńczenie rekordowo satysfakcjonującego pod względem rezultatów finansowych roku. W kwietniu 2022 r. BeeIN S.A. zaprezentowała podczas debiutu na rynku NewConnect swoją strategię rozwoju, którą nadal konsekwentnie realizuje. Trafność zawartych w niej założeń znalazła potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach za każdy kwartał ubiegłego roku.

- Z radością odnotowaliśmy zakończenie kolejnego satysfakcjonującego kwartału, który przyniósł nam dodatnie wyniki. Jesteśmy zmotywowani do wytężonej pracy w roku 2023 i jednocześnie z optymizmem patrzymy na coraz szersze perspektywy rozwoju, które rysują się przed BeeIN. Liczymy na to, że niebawem zakomunikujemy naszym inwestorom kolejne dobre wieści dot. realizacji kamieni milowych z zaplanowego rozwoju Spółki – mówi Michał Sochacki, Prezes BeeIN.

8 grudnia ub.r. BeeIN S.A. zawarła kontrakt o wartości przekraczającej 100 mln zł
z LEAPTON Energy na zakup wysokiej klasy paneli fotowoltaicznych LEAPTON Solar. Podpisanie umowy ze światowym liderem na rynku paneli solarnych wzmocniło pozycję rynkową Spółki, zagwarantowało jej utrzymanie ciągłości dostaw cenionych na rynku produktów oraz pozwoliło na zoptymalizowanie kosztów transportu.

Przełożyło się również na zwiększenie przewag konkurencyjnych BeeIN, umożliwiając stworzenie atrakcyjnej oferty handlowej, w ramach której ceny paneli LEAPTON Energy są od stycznia 2023 o 10% niższe niż w roku ubiegłym. Obniżenie cen produktów z logo światowego lidera rynku OZE stanowi w dobie rosnącej inflacji silną przewagę konkurencyjną BeeIN, która powinna znaleźć odbicie w dodatnich wynikach finansowych za kolejne kwartały.

- W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego produktów z obszaru OZE naszym celem jest dostarczanie klientom wysokiej klasy paneli fotowoltaicznej w atrakcyjnych cenach, których znaczenie rośnie w czasie inflacji. Cieszymy się więc, że podpisanie kontraktu z LEAPTON Energy wpisuje się w naszą misję działania i pozwala większej liczbie osób obniżać rachunki dzięki możliwości pozyskiwania energii ze słońca – podsumowuje Michał Sochacki z BeeIN.

O spółce BeeIN:

BeeIN jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Spółka świadczy również usługi montażu, monitoringu oraz serwisu uznanych producentów pomp ciepła (SPRSUN, DAIKIN, AIWA), jest także dystrybutorem renomowanych globalnych producentów paneli PV tj. LEAPTON Solar, DAH Solar, ZNShine Solar. BeeIN rozwija własny sklep e-commerce: www.beeIN.pl oraz marketplace: www.OutletOZE.pl,

Źródło: Spółka, #BEE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości