Image Power planuje emisję akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lut 2023, 08:33

Image Power planuje emisję akcji

Image Power, notowany na NewConnect producent gier wideo z Grupy PlayWay, przygotowuje się do emisji akcji serii F. Akcje te zostaną zaoferowane w trybie subskrypcji prywatnej i skierowane do mniej niż 150 osób. Rada Nadzorcza Spółki wyraziła zgodę na wyłączenie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości w odniesieniu do akcji zwykłych na okaziciela serii F. Umowy objęcia akcji będą zawierane do 30 maja br.

- Przed Image Power bardzo ważny rok i kilka kluczowych premier. Zgromadziliśmy w naszym portfolio wyselekcjonowane gry, które – w naszej ocenie – mają duże szanse, aby odnieść sukces na konkurencyjnym rynku. Przeanalizowaliśmy solidnie nasze mocne strony i określiliśmy strategię dalszego, dynamicznego rozwoju. W najbliższych miesiącach, z uwagi na zaplanowane premiery, liczymy na poprawę wyników finansowych. – mówi Marcin Zaleński, Prezes Zarządu w Image Power S.A.

10 lutego br. zarząd Image Power podjął Uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego firmy w ramach subskrypcji prywatnej akcji serii F, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz zmiany statutu Spółki. Podwyższenie kapitału zakładowego zostanie zrealizowane do kwoty nie wyższej niż 170.323,30 zł, co nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 150.000 akcji zwykłych na okaziciela.

Oferta publiczna akcji serii F skierowana będzie do mniej niż 150 osób fizycznych lub prawnych wybranych przez Zarządu Spółki. Jednocześnie cena emisyjna akcji serii F zostanie ustalona przez Zarząd Image Power S.A., za zgodą Rady Nadzorczej, z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi popytu lub innego procesu mającego na celu pozyskanie podmiotów obejmujących akcje serii F, a także innych okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na cenę emisyjną akcji serii F w momencie jej ustalenia.

- Liczymy, że gracze docenią efekty naszej pracy. W pierwszym półroczu br. planujemy premierę trzech tytułów: Cruise Ship Manager, Creature Lab oraz Offroad Mechanic Simulator. Mocno wierzymy, że nasze skonkretyzowane plany przyciągną uwagę inwestorów – dodaje Marcin Zaleński, Prezes Zarządu w Image Power S.A.

W lutym w ręce graczy trafi prolog Cruise Ship Manager, a miesiąc później gra zadebiutuje w pełnej wersji na PC. Także w marcu swoją premierę będzie miał Creature Lab. W drugim kwartale br. Image Power udostępni Offroad Mechanic Simulator. To gra z popularnej serii Mechanic Simulator – największego hitu PlayWay’ a. Projekt pozwala na pełną emocji rozgrywkę, podczas której gracz kieruje różnego typu samochodami terenowymi.

Na tym nie koniec, w czerwcu br., podczas letniej edycji Steam Next Fest, zaprezentowane zostanie demo największej produkcji spółki – Haunted House Renovation. To gra symulacyjna FPP, w której gracz zajmuje się renowacją nawiedzonych domów. W rozgrywce sprząta, odmalowuje i mebluje kolejne domy oraz wypędza przebywające w nich mroczne byty. Aktualnie trwają zaawansowane prace produkcyjne.

- Nasz harmonogram wydawniczy wygląda obiecująco. Chcemy, aby nasze najpopularniejsze IP, które pokochają gracze, były na bieżąco rozwijane i udoskonalane (evergreen), co w znaczący sposób zwiększy potencjał sprzedażowy i długość życia projektu. Na pewno taką grą ma być Offroad Mechanic Simulator oraz Creature Lab. Ten ostatni docelowo będzie dostępny w wersji konsolowej. Środki na port tej gry pozyskaliśmy w styczniu w ramach kampanii na Kickstarterze. – komentuje Prezes Zarządu Image Power.

Strategia spółki zakłada dywersyfikację portfolia o projekty o coraz wyższych budżetach. Już teraz Image Power pracuje nad tytułem A+. Więcej szczegółów na ten temat zostanie ogłoszone niebawem.

O spółce Image Power:

Image Power powstało w 2012 roku, w ramach pierwszej w Polsce szkoły concept artu – Potęga Obrazu. W 2019 roku Image Power, już jako Spółka Akcyjna, rozszerzyło profil działalności o produkcję oraz wydawanie gier wideo. Od tego czasu podmiot współpracuje z PlayWay S.A., wiodącym producentem i wydawcą gier komputerowych, notowanym na głównym rynku GPW w Warszawie. Współzałożycielem Image Power S.A. jest Marcin Zaleński, obecnie główny akcjonariusz Spółki oraz Prezes Zarządu. Specjalizacją Studia są gry z gatunku symulatorów. Produkty Image Power S.A. są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej. W planach firmy jest dywersyfikacja portfolia o projekty o coraz wyższych budżetach (A+).

Od kwietnia 2021 roku akcje Image Power S.A. są notowane na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #IPW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości