Rekordowe wyniki spółki SEDIVIO za czwarty kwartał 2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lut 2023, 11:43

Rekordowe wyniki spółki SEDIVIO za czwarty kwartał 2022

Czwarty kwartał przyniósł polskiej spółce technologicznej notowanej na New Connect bardzo dobre wyniki: przychody wzrosły rok do roku o 160%, a wynik z działalności operacyjnej aż o 563%. W całym 2022 roku przychody SEDIVIO S.A. wzrosły o 80%, osiągając poziom ponad 11,5 mln złotych.

Ostatni kwartał 2022 roku SEDIVIO S.A. kończy z wyjątkowo dobrymi danymi. Do przodu posuwa się też dynamicznie realizacja strategii rozwoju. Ta zakłada między innymi intensywny rozwój zespołu firmy w związku z nowymi projektami skupionymi na rynku cyberbezpieczeństwa. Wszystkie z tych celów udało się zrealizować i to szybciej niż pierwotnie zakładało. Kolejną strategię rozwoju SEDIVIO S.A. opublikuje w drugiej połowie bieżącego roku.

„Powiedzieć, że to olbrzymi sukces – to mało powiedzieć. To doskonale wykonana robota rosnącej rodziny SEDIVIO. Idziemy jak burza z realizacją naszej strategii. Jesteśmy nie do zatrzymania, a z wynikami naszej pracy trudno polemizować – to po prostu bardzo, bardzo dobre liczby. Kilka razy przeglądałem zestawienia i uśmiech nie schodzi mi z twarzy” – komentuje na łamach raportu za czwarty kwartał 2022 roku Prezes Zarządu SEDIVIO S.A. Jakub Budziszewski.

Wielomilionowe przychody

W czwartym kwartale 2022 roku SEDIVIO odnotowało wzrost przychodów o 160% rok do roku, z poziomu 1, 66 mln zł do poziomu 4,33 mln zł. W całym 2022 roku przychody wrosły o 80% do poziomu 11,5 mln zł.

Infografika SEDIVIO - przychody

„W 2022 roku skupialiśmy się na wzroście zespołu i przychodów, przy czym widzimy konieczność położenia większego nacisku na wzroście marż w kolejnych kwartałach. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście startu naszego strategicznego projektu Cyrima, narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem projektów, gdyż pozwoli nam to na efektywne zarządzanie całym podmiotem, zwłaszcza w kontekście wygranych postępowań publicznych” – komentuje CFO SEDIVIO S.A. Karol Matczak.

Także wynik z działalności operacyjnej okazał się dużym sukcesem. Wzrósł bowiem aż o 563% z poziomu do poziomu niemal 950 tys. zł, a w całym 2022 roku wzrost wyniósł 262%, osiągając ponad 1,66 mln zł.

Infografika SEDIVIO - wynik z działalności

Na koniec kwartału spółka posiadała środki pieniężne w kwocie około 1,66 mln zł.

Duża umowa z rządową instytucją

Uzyskane przez SEDIVIO S.A. doskonałe wyniki finansowe są rezultatem konsekwentnej realizacji strategii spółki. Zakładała ona między innymi dywersyfikację źródeł przychodów. Dotychczas SEDIVIO koncentrowało się na realizacji projektów głównie z obszaru med-tech, m.in. na potrzeby Ministerstwa Zdrowia. Teraz się to zmienia, a dowodem na to jest skuteczne dalsze rozszerzanie działalności w obszarze cyberbezpieczeństwa i podpisanie umowy ramowej z Centrum Cyberbezpieczeństwa, której wartość szacowana jest na 35 milionów złotych.

Ponadto, w obszarze bezpieczeństwa informacji SEDIVIO S.A. konsekwentnie rozwija swój strategiczny produkt o nazwie Cyrima. To kompleksowe narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem projektów w formie plug-inu do popularnej platformy Jira. Jeszcze na luty zaplanowana jest publikacja produktowej strony internetowej.

„Prace nad rozwojem Cyrimy posuwają się do przodu, planujemy ich zakończenie na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Co bardzo ważne, wyniki dotychczasowych prac zostały przetestowane, co pozwoliło pokazać, że produkt jest zgodny ze specyfikacją. Ocena jakości kodu również nie wykazała najmniejszych zastrzeżeń. W związku ze stopniem zaawansowania prac nad produktem, przygotowaliśmy i wdrażamy działania w zakresie sprzedaży Cyrimy” – komentuje Prezes Zarządu SEDIVIO S.A. Jakub Budziszewski.

W planowaniu działań sprzedażowych dla Cyrimy, spółka wykorzystuje pierwsze informacje zwrotne z rynku, które już posiada i analizuje.

„Nie ukrywam, że są to bardzo dobre informacje i spodziewamy się dużego zainteresowania Cyrimą” – dodaje Budziszewski.

Nie tylko usługi technologiczne

W minionym kwartale spółka TECH MED HOUSE sp. z o. o. należąca w całości do SEDIVIO została przekształcona w Concept Masters sp. z o. o. Concept Masters to agencja komunikacji zintegrowanej, która skupia się na działaniach z obszaru Public oraz Investor Relations.

„Miło mi poinformować, że pierwsze przychody w ostatnim kwartale 2022 roku odnotowała także nasza spółka Concept Masters sp. z o. o. Przekształcenie TECH MED HOUSE w agencję komunikacji zintegrowanej okazało się dobrym krokiem. Spodziewamy się, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost przychodów spółki” – mówi Budziszewski.

Pełny raport kwartalny spółki SEDIVIO S.A. dostępny jest w tym miejscu.

Infografika SEDIVIO - pracownicy

O spółce SEDIVIO:

Jesteśmy spółką akcyjną notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (rynek NewConnect).

Od 2013 roku tworzymy innowacyjne rozwiązania technologiczne w branży med-tech. Pracowaliśmy przy większości dużych, ogólnopolskich projektów w sektorze e-zdrowia dla takich właścicieli biznesowych, jak Ministerstwo Zdrowia. Z systemów informatycznych, które tworzyliśmy lub współtworzyliśmy, korzysta łącznie ponad 22 milionów użytkowników końcowych.

Zgodnie z naszą obecną strategią rozwoju koncentrujemy się również na projektach z obszaru cyberbezpieczeństwa. Rozwijamy własny projekt o nazwie Cyrima. Jest to platforma, która pozwala w łatwy sposób zarządzać bezpieczeństwem projektów. Cyrima już wkrótce będzie dostępna dla pierwszych klientów.

Do SEDIVIO należy spółka zależna Concept Masters Sp. z o o. (www.conceptmasters.pl), czyli nasza agencja komunikacji zintegrowanej, która specjalizuje się głównie w Public oraz Investor Relations dla firm z branży IT, medtech i fintech.

Źródło: Spółka, #SED

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości