Cherrypick Games kończy 2022 r. z zyskiem netto | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 mar 2023, 10:50

Cherrypick Games kończy 2022 r. z zyskiem netto

Przychody na poziomie 4,44 mln zł i 3,46 mln zł zysku netto, to wyniki osiągnięte przez Cherrypick Games w 2022 roku. Spółka pracuje obecnie nad projektami, które są finansowane przez Apple i Nine 66 z Grupy Savvy Gaming Group. Już w styczniu miała miejsce premiera “Royal Merge”, czyli pierwszej gry wyprodukowanej przez BoomPick Games, wspólnego przedsięwzięcia Cherrypick Games i Grupy BoomBit.

“Dzięki umowom z Apple, Nine 66 i rozpoczęciu współpracy z BoomBit ten rok był dla nas przełomowy. Zaczynaliśmy go w atmosferze niepewności, a wpływ wojny w Ukrainie na rynek kapitałowy przekreślił nasze plany pozyskania kapitału. Jednak dzięki nowym partnerstwom i naszemu doświadczeniu zapewniliśmy finansowanie dla produkcji nowych gier i odbudowę mocnego zespołu. W tym roku możemy już skoncentrować się na grach” - powiedział prezes Marcin Kwaśnica.

W 2022 roku przychody Cherrypick Games wzrosły o ponad 330% do 4,44 mln zł. Spółka wypracowała też 3,46 mln zł zysku netto (wobec straty przed rokiem). Co ważne, na koniec zeszłego roku Spółka dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 939 tys. zł, a już na początku bieżącego roku spłaciła wszystkie zobowiązania i została oddłużona.

“Za nami bardzo trudne lata, ale ostatecznie w 2022 roku udało nam się ustabilizować sytuację spółki, zbudować zespół i zapewnić finansowanie. Dzięki bardzo wysokiej jakości naszych poprzednich projektów mogliśmy zacząć współpracę z Apple. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i cenne doświadczenie bo już wspólnie pracujemy nad wydaniem projektu, który będzie mieć premierę w tym roku” - zaznaczył Marcin Kwaśnica.

Początek roku to również pierwsza premiera gry wyprodukowanej przez BoomPick Games, czyli wspólne przedsięwzięcie Cherrypick Games i Grupy BoomBit.

“Royal Merge zadebiutowało w styczniu i jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu tego projektu. Tymczasem BoomPick już zaczyna prace nad kolejnym” - powiedział prezes Cherrypick Games.

O spółce Cherrypick Games:

Warszawskie studio Cherrypick Games zostało założone w 2014 roku przez weteranów branży gier: Marcina Kwaśnicę i Michała Sroczyńskiego. Misją spółki jest tworzenie produktów najwyższej jakości, przyjaznych dla graczy i wyróżniających się warstwą wizualną. Najbardziej znane produkcje spółki to m.in.: My Hospital, My Spa Resort.

W 2017 roku Cherrypick Games zadebiutowała na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #CHP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości