DB Energy podpisało umowę z Schumacher Packaging o szacowanej wartości ponad 13,5 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 mar 2023, 09:10

DB Energy podpisało umowę z Schumacher Packaging o szacowanej wartości ponad 13,5 mln zł

Spółka DB Energy – oferująca kompleksowe usługi efektywności energetycznej dla przemysłu – podpisała umowę z Schumacher Packaging sp. z o.o., jednym z największych producentów opakowań z tektury w Europie. Inwestycja w formule generalnego wykonawstwa zakłada budowę kotłowni gazowej, a jej wartość szacowana jest na 13,54 mln zł.

DB Energy podpisało kolejną umowę z firmą Schumacher Packaging. W 2022 roku Spółka zmodernizowała elektrociepłownię w Myszkowie, łączna wartość inwestycji wyniosła 43,35 mln zł. Teraz DB Energy przeprowadzi inwestycję w formule generalnego wykonawstwa, której przedmiotem jest budowa kotłowni gazowej. Wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy przysługujące DB Energy wyliczane będzie na podstawie poniesionych nakładów inwestycyjnych powiększonych o uzgodnioną marżę. Spółka szacuje, że wartość inwestycji wyniesie  13,54 mln zł. Przewidywany termin realizacji umowy określony został na 30 tygodni od dnia przekazania placu budowy zaplanowanego na I kwartał 2023 roku.

- To już kolejna inwestycja, którą będziemy realizować dla Schumacher Packaging. Przeprowadzamy coraz to istotniejsze kontrakty dla naszych klientów, a dzięki jakościowym usługom, które oferuje DB Energy podejmowane współprace mają charakter długofalowy. Nieustannie przyśpieszamy tempo pozyskiwania projektów, co przekłada się na naszą pozycję w branży i osiąganą skalę działalności – komentuje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.

Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Nowa emisja obejmuje nie mniej niż 1 i nie więcej niż 415.000 akcji serii D kierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. W dniach 20-29 marca br. odbędą się zapisy w transzy inwestorów detalicznych. Oczekiwane wpływy z Oferty Publicznej Nowych Akcji - zostaną przeznaczone na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym modelu ESCO, intensyfikację działań związanych z internacjonalizacją oraz kontynuację prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.

- W związku z dynamicznym rozwojem działalności DB Energy jesteśmy gotowi także na kolejny krok na rynku kapitałowym. Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Liczymy, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi w II kwartale 2023 roku – dodaje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą prawnym Spółki jest kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak, Okoń Sp.k. Szczegóły Oferty Publicznej, w tym terminy przyjmowania zapisów, są dostępne na stronie internetowej spółki www.dbenergy.pl/ipo.

O spółce DB Energy:

DB Energy jest liderem w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć energooszczędnych, przez ich projektowanie i realizację uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji), a także świadczy usługi zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącego monitorowania instalacji przemysłowych i ich predykcyjnego utrzymania w oparciu o system DiagSYS.

Spółka DB Energy zadebiutowała na rynku NewConnect w lipcu 2019 roku. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest w drugim kwartale 2023 roku.

Źródło: Spółka, #DBE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości