Selvita na drugim stopniu podium rankingu Giełdowa Spółka Roku 2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 mar 2023, 09:16

Selvita na drugim stopniu podium rankingu Giełdowa Spółka Roku 2022

Selvita [WSE: SLV] – wchodząca w skład indeksu mWIG40, jedna z największych firm typu CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie, zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez największy biznesowy dziennik w Polsce – Puls Biznesu. Ranking tworzony jest w oparciu o głosy analityków i zarządzających funduszami. Wyniki konkursu świadczą o uznaniu rynku kapitałowego dla dokonań i przekonaniu o potencjale dalszego rozwoju Spółki.

  • Poza drugim miejscem w kategorii głównej, Selvita została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii Kompetencje Zarządu oraz na drugiej pozycji w kategoriach Relacje z Inwestorami i Perspektywy Rozwoju.
  • Selvita znalazła się na podium rankingu po raz drugi. Wcześniej triumfowała w edycji konkursu podsumowującej rok 2020.
  • Ranking Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów tego typu na polskim rynku kapitałowym. Co roku wyboru najlepszej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonuje 100 profesjonalistów – analityków domów maklerskich i zarządzających funduszami. Eksperci oceniają spółki w pięciu kategoriach: Kompetencje Zarządu, Innowacyjność, Relacje z Inwestorami, Sukces oraz Perspektywy Rozwoju.

Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Selvity powiedział:

- Jest nam bardzo miło, że rynek po raz kolejny docenił Selvitę i nasze perspektywy. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem skali i efektywności naszego biznesu. Relacje z rynkiem kapitałowym niezmiennie pozostają strategicznym elementem naszych działań, będziemy dokładali wszelkich starań, aby pozytywny sentyment do Selvity utrzymywał się na wysokim poziomie.

O spółce Selvita:

Selvita jest jedną z największych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie.

Spółka wspiera swoich klientów w zakresie zintegrowanego procesu odkrywania leków w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych, zakaźnych i onkologii. Spółka świadczy usługi na każdym etapie procesu opracowywania leków, począwszy od wczesnej fazy odkrycia, aż po wybór kandydata klinicznego. Ponadto Selvita oferuje wsparcie w zakresie rozwoju leków oraz badań kontraktowych.

Grupa Kapitałowa Selvita prowadzi działalność od 2007 r. Zatrudnia ponad 1000 specjalistów i naukowców, z których ~36% naukowców posiada stopień doktora. Główna siedziba Grupy i laboratoria znajdują się w Krakowie. Pozostała powierzchnia badawcza mieści się w Poznaniu oraz w Zagrzebiu. Biura sprzedażowe Spółki znajdują się w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie - w Regionie Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. W portfolio spółek Grupy Selvita znajduje się również Ardigen S.A., wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji wspierające rozwój medycyny precyzyjnej i spersonalizowanej.

Selvita jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wchodzi w skład indeksu mWIG40.

Źródło: Spółka, #SLV

Zobacz także: Selvita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości