ASBIS wypracował w lutym 2023 roku bardzo dobre przychody, wyższe od styczniowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 mar 2023, 08:55

ASBIS wypracował w lutym 2023 roku bardzo dobre przychody, wyższe od styczniowych

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), według wstępnych danych szacunkowych wypracował w lutym 2023 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 230 mln USD, wobec 244 mln USD w lutym 2022 r., co oznacza spadek o ok. 6% oraz wzrost o ok. 4% względem stycznia 2023 r.

Luty 2022 r. był miesiącem bardzo wysokiej sprzedaży Grupy, w którym przez praktycznie cały miesiąc trwała intensywna sprzedaż na wszystkich rynkach.

„Luty ubiegłego roku był ostatnim miesiącem bardzo wysokiej sprzedaży we wszystkich krajach, w których działaliśmy, w tym w krajach objętych obecnie sankcjami. Jest to więc wysoka baza porównawcza z bieżącym rokiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów zrealizowanych w lutym 2023 r. Co więcej, fakt, że w lutym tego roku nasze przychody były wyższe niż w styczniu, pozwala nam być bardzo optymistycznymi względem całego roku. Świadczy to o naszej dobrej kondycji oraz pozytywnych efektach działań, które konsekwentnie prowadzimy od ubiegłego roku w celu restrukturyzacji źródeł naszych przychodów. W dalszym ciągu rozwijamy rosnące rynki, które nie są objęte wojną, rozszerzamy nasze działania w Afryce oraz w Europie Zachodniej oraz dynamicznie rozwijamy najmłodsze nasze dziecko – ASBIS Robotic Solutions, który działa już na kilkunastu rynkach, w tym w Polsce” – powiedział Costas Tziamalis, wiceprezes Grupy ASBIS.

„Jeśli chodzi o naszą sprzedaż w lutym 2023 r., to zdecydowanym liderem sprzedaży był Kazachstan, zaraz za nim Ukraina, Słowacja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Te kraje już od kilku miesięcy są w czołówce sprzedaży ASBIS. Natomiast najlepiej sprzedającymi się kategoriami produktów w lutym były: smartfony, laptopy oraz procesory” – dodał Costas Tziamalis.

O ASBIS Enterprises Plc:

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:

  • Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:

- Sieci detaliczne i sklepy internetowe

- Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami

- Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.

  • Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi

- Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).

- Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)

- Cron Robotics (budowa własnych rozwiązań w segmencie robotyki, w tym cobotów)

- Lorgar (akcesoria do gier oraz przesyłania strumieniowego)

- Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia)

- Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)

- Prestigio Solutions (innowacyjne rozwiązania technologiczne dla biznesu i segmentu edukacji)

  • Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej.

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada 2 główne centra dystrybucyjne na świecie zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz 2 regionalne centra dystrybucyjne (Gruzja, RPA), filie w 28 krajach, ponad 2 200 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 60 krajach na całym świecie. W 2022 roku Grupa zrealizowała sprzedaż na poziomie blisko 2,7 mld USD.

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS).

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises plc. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości