Gra Ten Square Games "Fishing Clash" od 22 maja przestanie być dostępna w Chinach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 mar 2023, 10:52

Gra Ten Square Games "Fishing Clash" od 22 maja przestanie być dostępna w Chinach

Gra spółki Ten Square Games "Fishing Clash" przestanie być dostępna dla graczy w Chinach z dniem 22 maja 2023 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Powodem wycofania gry z chińskiego rynku jest likwidacja przez NetEase spółki zależnej realizującej te usługi dla TS Games.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu 17 marca 2023 r. gra "Fishing Clash" przestanie być dostępna dla graczy w Chinach z dniem 22 maja 2023 r. Shanghai Online Games Co. Ltd to spółka zależna NetEase (NetEase) i partner Ten Square Games w Chinach, z którym Spółka zawarła umowę na dystrybucję Fishing Clash w grudniu 2018 r. Ze względu na zakończenie współpracy z innym dużym wydawcą na dystrybucję gier na rynku chińskim, NetEase likwiduje spółkę zależną realizującą te usługi, również dla Ten Square Games. W konsekwencji zamknięte zostaną serwery, na których dostępny jest Fishing Clash China. 22 marca 2023 r. zablokowana została już możliwość dokonywania płatności w grze" - napisano w komunikacie.

NetEase uzyskał licencję rządową na dystrybucję Fishing Clash w Chinach w czerwcu 2021 r. Na mocy wcześniej zawartej umowy Ten Square Games przekazała partnerowi prawa do dystrybucji gry na tym rynku. Spółka była odpowiedzialna za rozwój gry, a jej partner – NetEase – za działania marketingowe i pozyskiwanie użytkowników.

"W 2022 r. łączne wpływy Ten Square Games z dystrybucji gry Fishing Clash w Chinach wyniosły łącznie 3,9 mln zł. Według szacunków Spółki w 2023 r. kwota ta byłaby jeszcze niższa – poniżej 1,0 mln zł, zatem skala wpływów osiąganych przez Ten Square Games z tytułu obecności na rynku chińskim nie jest istotna z perspektywy finansowej dla Spółki" - napisano.

Licencja na dystrybucję gry została wydana dla NetEase, z tego powodu traci ona swoją ważność.

(PAP Biznes), #TEN

mcb/ ana/

Zobacz także: Ten Square Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości