W najbliższych tygodniach rozwiązania dot. podatku od nadmiarowych zysków - Rzeczkowska, MF | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 mar 2023, 08:35

W najbliższych tygodniach rozwiązania dot. podatku od nadmiarowych zysków - Rzeczkowska, MF

W najbliższych tygodniach powinny pojawić się rozwiązania dotyczące podatku od nadmiarowych zysków, wynikające z rozporządzenia UE. Pracuje nad nim Ministerstwo Klimatu i Środowiska - wynika z wypowiedzi szefowej resortu finansów Magdaleny Rzeczkowskiej w radiu Zet.

"Z jednej strony przed Orlenem, przed spółkami energetycznymi duże inwestycje w zieloną transformację, w bezpieczeństwo energetyczne. Z drugiej strony częściowo mamy już do czynienia z dokładaniem się spółek do kosztów obniżenia cen energii i gazu. Pracujemy nad rozwiązaniemi - i to nie jest podatek, to jest opłata, która została wprowadzona w sektorze energetycznym, również na terenie UE. Trwają prace analitycze, jest rozporządzenie UE, które taką daninę solidarnościową wprowadza i trwają pracę w tej chwili nad wykonaniem tego również w całości w Polsce" - powiedziała Rzeczkowska.

"Wiodącą rolę pełni tutaj Ministerstwo Klimatu i Środowiska, my współpracujemy, myślę, że to jest kwestia najbliższych tygodni" - dodała. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości