Zeneris Projekty podsumowuje 2022 rok | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 mar 2023, 09:56

Zeneris Projekty podsumowuje 2022 rok

Spółka Zeneris Projekty S.A., notowany na rynku NewConnect dostawca kompleksowych rozwiązań w obszarze fotowoltaiki, hydroenergetyki i biogazu, zakończyła rok 2022 wzrostem przychodów ze sprzedaży do niemal 10,21 mln zł (vs 7,81 mln zł r/r). Poprawiła też przepływy operacyjne, uzyskując 1,48 mln zł (wobec -2,29 mln zł r/r). Dobre wyniki finansowe są efektem konsekwentnej realizacji strategii bazującej na zdywersyfikowanej działalności w obszarach hydrotechnicznym i fotowoltaicznym. 

W 2022 r. Zeneris Projekty S.A. pozyskała nowe zlecenia, które przełożyły się na wzrost przychodów o ponad 30% r/r oraz uzyskanie zysku netto sięgającego 0,38 mln zł (vs 0,19 mln zł r/r). Dzięki precyzyjnie dopasowanej strategii spółka trafnie wykorzystała potencjał tkwiący w otoczeniu makroekonomicznym sprzyjającym rozwojowi rynku OZE zarówno w obszarze fotowoltaiki, jak i hydrotechniki.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami finansowymi za 2022 r. i z optymizmem patrzymy w przyszłość. W najbliższym czasie stawiamy na dalsze rozszerzanie działalności projektowej oraz rozproszonych źródeł energii z wykorzystaniem magazynów energii. Dostrzegamy też duży potencjał w nowo utworzonej spółce celowej Sol4eco, która wraz z partnerem – firmą Gravicon, prowadzi już prace związane z realizacją przedsięwzięć z obszaru rekultywacji hałd i składowisk odpadów – mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Zeneris Projekty.

Powołana w lutym br. spółka Sol4eco ma docelowo stać się hubem spajającym rozwiązania o charakterze proekologicznym, których potencjał tkwi w niezagospodarowanych dotąd obszarach sektora przemysłowego i innych gałęziach gospodarki. Jej utworzenie jest rozwinięciem dotychczasowej strategii spółki Zeneris Projekty – doświadczonej firmy inżynierskiej, skupiającej specjalistów z zakresu ochrony środowiska, inżynierii lądowej, konstruktorów budowlanych, specjalistów z zakresu projektowania wodnego, OZE, a także geodetów i geologów.

O spółce Zeneris Projekty:

Zeneris Projekty ma ponad 15-letnie doświadczenie w profesjonalnym przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji projektów z obszaru odnawialnych źródeł energii. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje związane z hydroenergetyką oraz instalacjami fotowoltaicznymi. Równocześnie jest też biurem projektowym działającym w obszarze budownictwa wodnego. Spółka ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. Jej portfel obejmuje wykonywanie dokumentacji zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak i projekty o mniejszych mocach, które Zeneris Projekty realizuje od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych.

Źródło: Spółka, #ZEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości