Selvita zwiększa skalę działalności wraz z zakończeniem budowy własnej powierzchni laboratoryjnej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 mar 2023, 13:09

Selvita zwiększa skalę działalności wraz z zakończeniem budowy własnej powierzchni laboratoryjnej

Selvita [WSE: SLV], jedna z największych firm typu CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie, zakończyła budowę nowej siedziby w Krakowie – Selvita Research Centre. Dodatkowa powierzchnia laboratoryjna przyczyni się do zwiększenia możliwości Spółki do świadczenia najwyższej jakości usług w obszarze odkrywania leków. Centrum badawcze Selvity stanowi istotny kamień milowy w rozwoju Spółki oraz ma kluczowe znacznie dla realizacji strategii na lata 2022-2025.

Do nowego obiektu, zlokalizowanego w pobliżu dotychczasowej siedziby w Jagiellońskim Centrum Innowacji, Selvita przenosi część swojej działalności usługowej związanej z odkrywaniem leków. Po przeprowadzce Spółka będzie mogła rozszerzyć skalę działalności w obszarze rozwoju leków i badań kontraktowych, wykorzystując do tego powierzchnię dotychczas zajmowaną przez zespoły skupione na odkrywaniu leków. Nowe centrum badawcze Selvity jest wstanie zapewnić miejsce pracy dla ok. 250 naukowców, tworząc podstawę dla przyszłego rozwoju firmy.

Dr Mirosława Zydroń, Dyrektor ds. Operacyjnych w Selvicie powiedziała:

- Nowa siedziba Selvity powstała w Krakowie – w mieście, w którym rozpoczęła się nasza naukowa podróż, i gdzie zatrudniamy najwięcej specjalistów. Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym naukowcom zupełnie nową przestrzeń laboratoryjną. Dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury i najwyższej klasy platform badawczych ma kluczowe znaczenie dla dalszego wzrostu organicznego Spółki.

Prawie 4000 m2 dodatkowej powierzchni laboratoryjnej zostało zaprojektowane zgodnie z najlepszymi standardami branżowymi, tak, aby zapewnić bezpieczne miejsce pracy, sprzyjające innowacjom naukowym. Sercem nowego obiektu Selvity jest kompleks laboratoriów z obszaru chemii medycznej, biochemii, biologii in vitro, ADME/DMPK oraz farmakologii in vivo. Centrum badawcze Spółki, wyposażone w najnowocześniejsze platformy naukowe oraz zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwoli oferować bardziej kompleksowe usługi, obejmujące wszystkie etapy odkrywania leków, od walidacji celu terapeutycznego po wybór kandydata klinicznego. W ramach szerokiego pakietu usług realizowanych w nowej lokalizacji, Selvita planuje kontynuować rozwój platformy in vivo dedykowanej badaniom w obszarze onkologii i immunoonkologii, uzupełniając swojej wieloletnie doświadczenie w tych obszarach terapeutycznych.

Dr Mirosława Zydroń dodaje:

- Nasza inwestycja stanowi istotne wsparcie rozwoju nowych, innowacyjnych platform naukowych w obszarze odkrywania leków. Jednocześnie, skupiamy się na rozbudowie naszego portfolio i dostarczaniu klientom usług najwyższej jakości. Laboratoria, do których się wprowadzamy, są w pełni dostosowane do naszych potrzeb, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze efektywniej rozwijać projekty naszych klientów.

Budowa i wyposażenie centrum badawczego Selvity zostały dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, wpisującego się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Obecnie Selvita prowadzi działalność w kilku lokalizacjach. W Polsce Spółka posiada ponad 6 000 m2 powierzchni badawczej w Krakowie i Poznaniu, oraz ponad 8 000 m2 w Zagrzebiu, w Chorwacji.

O spółce Selvita [SLV]:

Selvita jest jedną z największych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie.

Spółka wspiera swoich klientów w zakresie zintegrowanego procesu odkrywania leków w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych, zakaźnych i onkologii. Spółka świadczy usługi na każdym etapie procesu opracowywania leków, począwszy od wczesnej fazy odkrycia, aż po wybór kandydata klinicznego. Ponadto Selvita oferuje wsparcie w zakresie rozwoju leków oraz badań kontraktowych.

Grupa Kapitałowa Selvita prowadzi działalność od 2007 r. Zatrudnia prawie 900 specjalistów i naukowców, z których ponad 40% naukowców posiada stopień doktora. Główna siedziba Grupy i laboratoria znajdują się w Krakowie. Pozostała powierzchnia badawcza mieści się w Poznaniu oraz w Zagrzebiu. Biura sprzedażowe Spółki znajdują się w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie - w Regionie Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. W portfolio spółek Grupy Selvita znajduje się również Ardigen S.A., wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji wspierające rozwój medycyny precyzyjnej i spersonalizowanej. Ardigen zatrudnia ponad 160 osób.

Selvita jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wchodzi w skład indeksu mWIG40.

Źródło: Spółka, #SLV

Zobacz także: Selvita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości