Szacowane przychody ze sprzedaży produktów Advanced Graphene Products w 1Q 2023 ponad dwukrotnie wyższe wobec 4Q 2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 mar 2023, 21:56

Szacowane przychody ze sprzedaży produktów Advanced Graphene Products w 1Q 2023 ponad dwukrotnie wyższe wobec 4Q 2022

Zarząd Advanced Graphene Products S.A. (AGP) dokonał wstępnego oszacowania danych sprzedażowych za okres od 1 stycznia do 31 marca 2023 r. Szacowane przychody ze sprzedaży produktów w pierwszym kwartale 2023 r. wyniosły około 211 tysięcy PLN, wobec ok. 95 tys. PLN w czwartym kwartale 2022 r. i wobec prawie 46 tys. zł w pierwszym kwartale 2022 r.

„Począwszy od przejęcia sterów w firmie prowadzimy przegląd procesów i kosztów w spółce. Wprowadzone zmiany to między innymi ograniczenie doradców B2B w obszarze HR i zarządzania na rzecz doświadczonych specjalistów bezpośrednio zaangażowanych w relacje z klientami w ramach zespołu marketingu i sprzedaży. Z przyjemnością obserwuję, że te działania już w pierwszych miesiącach 2023 roku procentują. Nasze stałe miesięczne obciążenia kosztowe są niższe niż przed rokiem i będziemy dążyć do utrzymania ich na zbliżonym poziomie w kolejnych okresach. Jednocześnie komercyjna współpraca z partnerami zaczyna w widoczny sposób przekładać się na sprzedaż produktów. W ostatnich miesiącach fakturowaliśmy ESA (European Space Agency), gdzie zrealizowaliśmy kolejny etap projektu bazującego na naszym opatentowanym grafenie HSMG do budowy kriogenicznych sensorów, które znajdą zastosowanie w badawczych misjach kosmicznych. Realizowaliśmy także sprzedaż do Nanosphere, partnera, który dostarcza farbę proszkową z grafenem do malowania półosi w samochodach najbardziej prestiżowych europejskich marek. Ostatnio szacowaliśmy, że nasz grafen znalazł się w już około 80 tys. takich samochodów. Mamy też nowy gotowy produkt - nowej generacji grafenowy filament do druku 3D PET STRONG, który zamierzamy promować dodatkowo w USA od maja bieżącego roku. Szacujemy, że przychody ze sprzedaży produktów w pierwszym kwartale tego roku wyniosą ok. 211 tys. PLN, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w stosunku do sprzedaży w 4Q 2022 r. Jeżeli uda się utrzymać wysoką dynamikę wzrostu przychodów w kolejnych okresach, to w ciągu roku możliwe jest osiągniecie celu pokrycia kosztów działalności.” – komentuje Artur Wiechczyński, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A

W ostatnim czasie spółka Advanced Graphene Products informowała o rozwoju współpracy i sprzedaży dotyczącej produkowanych filamentów z grafenem do druku 3D i farby antykorozyjnej z grafenem stosowanej w przemyśle samochodowym oraz współpracy z firmą Chemnaft w zakresie dostarczania grafenu do produkowanych przez Chemnaft olejów silnikowych z dodatkiem grafenu płatkowego pod marką QUALITIUM NANO.

„Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą Chemnaft, krajowym producentem olejów silnikowych, ponieważ produkowany przez nich olej z dodatkiem grafenu jest pierwszym w Europie olejem silnikowym z nanocząsteczkami grafenu dostępnym już na rynku, który ma bardzo dobre oceny użytkowników. Badania potwierdziły, że zastosowanie grafenu w olejach silnikowych pomagają wydłużyć okres żywotności oleju oraz poprawiają własności smarne, co ma wpływ na zmniejszenie zużycia oleju i redukcję zużycia paliwa. Liczymy, że współpraca z firmą Chemnaft będzie rozwijała się w kierunku systematycznego zwiększania dostaw grafenu AGP.” – mówi Artur Wiechczyński.

Grafen płatkowy może służyć jako dodatek poprawiający smarność i żywotność olejów silnikowych. Advanced Graphene Products S.A. dostarczył grafen dla firmy Chemnaft Sp. z o.o. S.K.A., która w ramach projektu INNOMOTO opracowała linie olejów silnikowych z dodatkiem grafenu płatkowego. Badania wskazują na zmniejszenie średnicy śladów zużycia o 50% oraz zwiększenie działania przeciwzatarciowego o ponad 20%. Płatki grafenu tworzą niezwykle wytrzymałą powłokę na elementach ściernych chroniąc je przed zużyciem i jednocześnie zwiększając poślizg. Efektem dla klienta indywidualnego jest podniesienie mocy silnika oraz radykalne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych poprzez zwiększenie żywotności oleju i redukcję zużycia paliwa. Olej taki może być również stosowany w silnikach z filtrami DPF.

***

Advanced Graphene Products S.A. jest producentem zarówno grafenu płatkowego, jak powierzchniowego grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene) z własną, opatentowaną technologią produkcji na ciekłym metalu, co pozwala uczestniczyć Spółce w rynku obu znanych form grafenu. Spółka posiada zaplecza naukowe oraz organizacyjne umożliwiające jej prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej celem wypracowania nowych, komercyjnych zastosowań produkowanych form grafenu. Zespół Advanced Graphene Products S.A. składa się ze specjalistów z zakresu chemii, inżynierii materiałowej, nanotechnologii oraz sprzedaży i komercyjnego wdrażania nowych produktów. Spółka oferuje grafen płatkowy (GO – tlenek grafenu, rGO – zredukowany tlenek grafenu), do aplikacji takich, jak: filamenty do druku 3D, powłoki antykorozyjne, oleje silnikowe i smary, masterbatche polimerowe, kompozyty węglowe i żywice epoksydowe. Emitent jest również jedynym na świecie producentem grafenu w technologii HSMG, zapewniającej najlepsze parametry jakościowe grafenu powierzchniowego, który może być wykorzystywany w najbardziej wymagających zastosowaniach takich jak elektronika, a w szczególności w mikroprocesorach, sensorach, itp. Posiadane przez AGP patenty obejmują m.in. sposób wytwarzania grafenu HSMG, jak i sposób oddzielania grafenu od ciekłej matrycy formującej.

Źródło: Spółka, #GPH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości