Weird Fish ogłasza datę premiery Oddyssey: Your Space, Your Way na PC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 mar 2023, 09:42

Weird Fish ogłasza datę premiery Oddyssey: Your Space, Your Way na PC

Już 25 kwietnia na platformie Steam zadebiutuje autorska gra Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way. Tytuł będzie dostępny w trybie Early Access (wczesny dostęp), który zaoferuje zarówno rozgrywkę jednoosobową, jak również tryb co-op (rozgrywka wieloosobowa). Wydawcą projektu jest 505 Games, globalny publisher i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. W najbliższym czasie Weird Fish chce dołączyć do grona firm publicznych notowanych na NewConnect. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW Dokumentu Informacyjnego.

W Oddyssey: Your Space, Your Way gracz wyruszy w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Po drodze będzie czekało na niego wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód. Zmierzy się m.in. z usuwaniem awarii, odpieraniem ataków obcych, czy utrzymywaniem poziomu tlenu w normie. W kosmicznej przestrzeni zbierze surowce umożliwiające dalszą podróż oraz stopniowe ulepszanie sprzętu i rozbudowę statku, zdobędzie także pożywienie.

- Wersja Early Access jest już praktycznie gotowa, pracujemy nad ostatnimi szlifami. Gra została wzbogacona o nowe mechaniki, systemy i elementy fabuły, które pierwotnie nie były planowane, ale wierzymy, że mocno wzbogacą i uatrakcyjnią rozgrywkę już na obecnym etapie wczesnego dostępu. Bardzo się cieszę, że wreszcie możemy ogłosić, że premiera na PC, pierwszej gry pod szyldem Weird Fish, odbędzie się 25 kwietnia. W tym dniu udostępnimy wersję Early Access, a gracze będą mieli do wyboru tryb jednoosobowy i tryb kooperacji – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Kresem podróży Oddyssey: Your Space, Your Way będzie dotarcie do planety, którą można zasiedlić. Na pokładzie statku kosmicznego znajdzie się blisko dwa miliony ludzi w stanie hibernacji, o których bezpieczeństwo zadba gracz.

- Naszą grę wyróżnia oryginalna estetyka graficzna. Przedstawiliśmy kosmiczny świat w stylowej kreskówkowej grafice, w stylu lat 80-tych. Motywem przewodnim prezentacji gry jest retro-futuryzm. Pomimo tego, że rozgrywka toczy się w przyszłości, wiele urządzeń i sprzętów na statku kosmicznym jest oparta na wyglądzie przedmiotów z końcówki XX wieku, m.in. kasety VHS, stare telefony i narzędzia. Do klimatu lat 80-tych nawiązuje także ścieżka dźwiękowa – mówi Wiktor Szymański, szef studia Weird Fish.

Wydawcą gry jest 505 Games, globalny publisher i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. Oddyssey: Your Space, Your Way docelowo będzie dostępna na konsolach. Produkcję gry oparto na silniku Unreal Engine 4.

W tegorocznych planach Weird Fish jest dołączenie do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW Dokumentu Informacyjnego.

Weird Fish wyróżnia duże doświadczenie zespołu, którego członkowie pracowali przy popularnych tytułach, takich jak Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, czy Dying Light.

O spółce Weird Fish:

Weird Fish to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół Weird Fish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2023 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem – Oddyssey: Your Space, Your Way – który w pierwszej kolejności ma być dostępny na PC we wczesnym dostępie. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości