Answear.com stawia na zrównoważony rozwój i publikuje pierwszy raport ESG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 kwi 2023, 10:42

Answear.com stawia na zrównoważony rozwój i publikuje pierwszy raport ESG

Answear.com, wiodący e-commerce oferujący modę i produkty home&lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej opublikował swój pierwszy raport ESG podkreślając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz reagowanie na trendy rynkowe i oczekiwania inwestorów. Raport zawiera informacje na temat inicjatyw podejmowanych przez Spółkę w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności, ładu korporacyjnego oraz kierunków działań na przyszłość.

- Jesteśmy dumni z opublikowania naszego pierwszego raportu ESG. Od dawna podejmujemy różne inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, a opublikowany raport podsumowuje nasze dotychczasowe działania i wyznacza nowe kierunki. Dostrzegamy zmiany w trendach rynkowych, regulacjach UE i oczekiwaniach inwestorów, którzy coraz częściej pytają o ESG. Jesteśmy elastyczni i gotowi się dopasować, co jest zgodne z naszą filozofią i misją działania – komentuje Krzysztof Bajołek, Prezes Zarządu Answear.com.

W ramach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, Answear prowadzi m.in. program Wear&Share, dzięki któremu w 2022 roku zebrano 14 849 kilogramów ubrań, co pozwoliło na zasadzenie 700 drzew. Część zwracanych ubrań jest odsprzedawana firmom, które dokonują napraw i odsprzedają je docelowej grupie klientów. W 2023 roku Spółka uruchomi własną szwalnię, aby dokonywać niektórych napraw. Answear zmienił również opakowania przesyłek na foliopaki, które w 80% pochodzą z recyklingu.

Odpowiedzialność Spółki obejmuje również dbałość o pracowników i współpracowników. Answear szanuje prawa i godność człowieka, m.in. poprzez zapewnianie bezpiecznych i stabilnych warunków zatrudnienia. Standardy w tym zakresie wyznaczają Polityki w zakresie Praw Człowieka, Praw Pracownika, Przeciwdziałania Korupcji, Odpowiedzialności Społecznej i Ochrony Środowiska Naturalnego.

- Zmienia się percepcja inwestorów na temat dokonywanych inwestycji. Wierzymy, że działania zgodne z ESG będą w przyszłości bezpośrednio wpływać na budowę wartości akcji Answear. Dzięki dążeniu do bycia zrównoważoną spółką, Answear pojawi się na radarach wielu inwestorów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na te aspekty podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych. Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój będzie długoterminowo korzystne zarówno dla naszych akcjonariuszy, jak i dla społeczności oraz środowiska naturalnego, w którym działamy na co dzień – podkreśla Jacek Dziaduś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Answear.com.

O spółce Answear.com:

Answear.com to pierwszy polski internetowy sklep multibrandowy oferujący szeroki wybór ubrań, butów i dodatków ponad 600 światowych marek. W ofercie można znaleźć wyselekcjonowane kolekcje damskie, męskie i dziecięce m.in. marek premium, sportowych czy denimowych. Aktualnie Answear.com działa na 11 rynkach, a w planach ma start w kolejnych. Od początku swojej działalności w 2011 r. zdobył ponad 50 nagród i wyróżnień, zyskał także uznanie tysięcy klientów, którym dostarcza nieustannych modowych inspiracji, współpracując z trendsetterami i ekspertami z branży mody. Spółka opiera się na własnym centrum logistycznym i własnych rozwiązaniach IT, które pozwalają na osiągnięcie wysokiej sprawności operacyjnej, minimalizację kosztów i prowadzenie atrakcyjnej polityki cenowej dla klientów. Wszystkie produkty wchodzące w skład zamówienia są wysyłane w jednej paczce – w trosce o środowisko i dla wygody klientów. W swej działalności Answear stawia na szybką dostawę (nawet tego samego dnia w wybranych miastach Polski) i jakość obsługi. Swoim stałym klientom dedykuje program lojalnościowy Answear Club, który pozwala na robienie zakupów w jeszcze atrakcyjniejszych cenach.

Źródło: Spółka, #ANR

Zobacz także: Answear.com SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości