Przejdź do treści

udostępnij:

NWZ CD Projekt zadecydował o emisji warrantów na rzecz programu motywacyjnego na lata '23-27

Nadzwyczajne walne zgromadzenie CD Projektu przegłosowało uchwałę o emisji warrantów subskrypcyjnych z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, uprawniających do objęcia akcji serii O i P. Przegłosowane uchwały pozwolą wprowadzić przyjęte przez NWZ programy motywacyjne A i B.

Program motywacyjny A skierowany jest do wybranych osób spośród pracowników i współpracowników CD Projektu i jego grupy kapitałowej, którzy nie są członkami zarządu spółki. Program motywacyjny B skierowany jest dodatkowo do członków zarządu CD Projektu oraz spółek z grupy kapitałowej.

Celem programu jest stworzenie mechanizmów zwiększających stabilność związania jego uczestników z grupą. Celem jest też poprawa międzynarodowej konkurencyjności warunków zatrudnienia w spółce.

Łączna liczba uprawnień przyznanych w programie motywacyjnym A nie przekroczy 1,5 mln sztuk, a w programie motywacyjnym B 3,5 mln sztuk, w tym członkowie zarządu mogą otrzymać maksymalnie 1,75 mln uprawnień do akcji nowych emisji.

W grudniu zeszłego roku walne zgromadzenie CD Projektu podjęło uchwałę o wprowadzeniu planu motywacyjnego na lata 2023-2027. Program motywacyjny miał być realizowany w drodze przyznawania imiennych warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nie więcej niż 5.003.694 akcji zwykłych na okaziciela serii N. Uprawnienia w ramach programu motywacyjnego planowano przyznawać w 5 oddzielnych etapach w latach obrotowych 2023-2027.

NWZ przegłosowało uchwałę w sprawie programu motywacyjnego, ale nie przyjęło uchwały o emisji warrantów subskrypcyjnych w celu realizacji programu motywacyjnego z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Wymagano progu 4/5 głosów, którego projekt uchwały nie uzyskał.

(PAP Biznes), #CDR

mcb/ asa/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

udostępnij: