Medicalgorithmics z certyfikatem na użytkowanie PocketECG IV w Kanadzie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 kwi 2023, 09:40

Medicalgorithmics z certyfikatem na użytkowanie PocketECG IV w Kanadzie

Medicalgorithmics otrzymał certyfikat od kanadyjskiego ministerstwa zdrowia dopuszczający system PocketECG IV wraz z oprogramowaniem do użytkowania w Kanadzie. To pierwszy rynek, gdzie zostanie użyta najnowsza wersja nadajnika PocketECG IV z nową technologią komunikacji LTE-M.

PocketECG IV to wielokanałowe i najbardziej zaawansowane urządzenie do diagnostyki arytmii. Czwarta generacja umożliwia łączenie urządzenia PocketECG po paśmie LTE, zapewniając jeszcze wydajniejsze przesyłanie ciągłego sygnału EKG.

„Kanada jest dla nas drugim najważniejszym rynkiem po USA. Uzyskanie homologacji na PocketECG IV, pozwoli nam nie tylko kontynuować nasz dotychczasowy biznes, ale również wesprze naszą sprzedaż na rosnącym rynku kanadyjskim i przyczyni się do umocnienia naszej pozycji w Ameryce Północnej” – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics.

PocketECG IV jest urządzeniem wykorzystującym nowy globalny standard komunikacji komórkowej LTE-M. W najnowszej wersji urządzenia został zaktualizowany interfejs użytkownika. Urządzenie to będzie sukcesywnie zastępować w najbliższych latach wszystkie urządzenia obecnie używane przez klientów na całym świecie. Aktualnie trwają prace certyfikacyjne w Unii Europejskiej.

„Rejestracja PocketECG IV w Kanadzie to ważny kamień milowy, umożliwiający wprowadzenie na rynek nowego urządzenia PocketECG z globalnym standardem komunikacji komórkowej. Od pierwszej wersji PocketECG stawialiśmy na transmisję w czasie rzeczywistym całego rejestrowanego sygnału EKG. Dodając autorskie algorytmy AI, które w czasie rzeczywistym analizują rejestrowany sygnał, stworzyliśmy przez lata unikalny system, którzy dostarcza lekarzowi na bieżąco informacje o stanie monitorowanego pacjenta. Nasza technologia oferuje najwyższej jakości analizę oraz daje ogromną elastyczność lekarzom w doborze czasu monitorowania pacjenta” – mówi Przemysław Tadla, członek zarządu ds. technologii w Medicalgorithmics i dodaje – „Jesteśmy jedną z niewielu firm w regionie, które posiadają niezbędne doświadczenie i kompetencje technologiczne do tworzenia tak zaawansowanych technologii medycznych do diagnostyki arytmii serca, które znajdują zastosowanie na całym świecie” – podsumowuje Przemysław Tadla.

Źródło: Spółka, #MDG

Zobacz także: Medicalgorithmics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości