Na PC debiutuje autorska gra Weird Fish: Oddyssey: Your Space, Your Way | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 kwi 2023, 14:04

Na PC debiutuje autorska gra Weird Fish: Oddyssey: Your Space, Your Way

Na platformie Steam debiutuje dziś autorska gra Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way. Twórcy tytułu w pierwszej kolejności oddadzą w ręce graczy wersję Early Access (wczesny dostęp), który oferuje rozgrywkę w pojedynkę oraz tryb wieloosobowy. Za wydanie gry odpowiada globalny publisher i dystrybutor gier – 505 Games. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW Dokumentu Informacyjnego.

- Z radością i olbrzymią satysfakcją oddajemy w ręce graczy efekt naszej wielomiesięcznej pracy nad autorską grą Oddyssey: Your Space, Your Way. Udostępniona dziś wersja Early Access na PC oferuje bardzo bogaty content: mechaniki, systemy i elementy fabuły, które pierwotnie nie były planowane. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości produktu, który stworzyliśmy. Mocno wierzymy, że gracze podzielą nasz entuzjazm i docenią kosmiczną rozgrywkę według naszej koncepcji. Zgodnie z obietnicą, już we wczesnym dostępie gra oferuje tryb jednoosobowy i tryb kooperacji – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Oddyssey: Your Space, Your Way zabierze graczy w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Droga ta nie będzie łatwa, twórcy gry przygotowali wiele ciekawych przygód. Gracze zmierzą się m.in. z usuwaniem awarii, odpieraniem ataków obcych, czy utrzymywaniem poziomu tlenu w normie. Niejednokrotnie opuszczą statek i wyruszą w kosmiczną przestrzeń w celu zebrania surowców, które umożliwią im dalszą podróż oraz stopniowe ulepszanie sprzętu i rozbudowę statku. Podczas wypraw znajdą także pożywienie.

Kresem podróży Oddyssey: Your Space, Your Way będzie dotarcie do planety, którą można zasiedlić. Na pokładzie statku kosmicznego znajdzie się blisko dwa miliony ludzi w stanie hibernacji, o których bezpieczeństwo zadba gracz.

Weird Fish wyróżnia duże doświadczenie zespołu, którego członkowie pracowali przy popularnych tytułach, takich jak Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, czy Dying Light.

- Nasz zespół tworzą pasjonaci gier wideo z ogromnym doświadczeniem przy wielu znanych produkcjach. Cieszę się, że chcą rozwijać swój talent właśnie w Weird Fish. Nasz model biznesowy zakłada prace z niewielkim zespołem wysokiej klasy doświadczonych specjalistów i współpracę z polskimi oraz zagranicznymi partnerami biznesowymi. Wiadomo, że z czasem ruszymy z drugim projektem. Mamy sporo planów, przez ostatnie miesiące powstało też kilka nowych koncepcji na kolejną grę, ale na razie nie chciałbym ujawniać szczegółów. Dziś priorytetem jest Oddyssey: Your Space, Your Way – dodaje Marek Soból.

Wydawcą gry jest znany na całym świecie wydawca – 505 Games. Światowy publisher w 2020 roku został ogłoszony najlepszym wydawcą, według portalu Metacritic, wyprzedzając m.in. Activision Blizzard, czy Paradox Interactive. Oddyssey: Your Space, Your Way docelowo będzie dostępna na konsolach. Produkcję gry oparto na silniku Unreal Engine 4.

W tegorocznych planach Weird Fish jest dołączenie do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW Dokumentu Informacyjnego.

O spółce Weird Fish:

Weird Fish to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół Weird Fish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2023 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. 25 kwietnia na platformie Steam zadebiutował autorski projekt Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości