Draw Distance ogłasza prace nad nową grą | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 maj 2023, 09:16

Draw Distance ogłasza prace nad nową grą

Draw Distance, producent gier wideo z Krakowa, znany z takich tytułów, jak „Serial Cleaners” czy „Vampire: The Masquerade – Coteries of New York”, tworzy nową grę pod nazwą kodową „Atlas”.

Spółka zatwierdziła pierwszy prototyp nowego projektu i skierowała go do dalszej produkcji. „Atlas” będzie grą akcji w rzucie izometrycznym, stawiającą na walkę oraz oferującą wysoką regrywalność, co ma zapewnić graczom wiele godzin rozgrywki.

Ten projekt doskonale wpisuje się w niedawno ogłoszoną strategię Spółki tworzenia kryminalnych gier akcji z dużym tzw. replayability. Przedstawiliśmy pomysł na „Atlas” wydawcom podczas D.I.C.E. w Las Vegas oraz GDC w San Francisco. Wzbudził on spore zainteresowanie. Obecnie skupiamy się na przygotowaniu grywalnego dema prezentującego system walki w akcji. - mówi Michał Mielcarek, Prezes Zarządu Draw Distance S.A.

Spółka wstępnie zakłada, że gra ukaże się na komputery osobiste i konsole, a konkretne platformy zostaną ustalone na dalszym etapie produkcji. Premiera projektu „Atlas” planowana jest wstępnie na 2025r. Pod uwagę brana jest możliwość rozszerzenia gry o odpłatne popremierowe dodatki.

„Atlas” to trzeci projekt studia znajdujący się w produkcji. Obok niego powstaje również „Cardinal”, współfinansowany przez szwedzki Paradox Interactive, oraz zapowiedziany w lutym bieżącego roku horror o nazwie kodowej „Onyx” (znany również jako projekt „M”), tworzony dla Bloober Team S.A.

Wszystkie nasze gry powstają na bazie „Serial Cleaners” oraz z wykorzystaniem narracyjnego narzędzia „Flow”, wytworzonego w ramach programu GameINN. Używamy wypracowanych technologii i doświadczenia zdobytego przy poprzednich tytułach, żeby pracować mądrzej, szybciej i wydajniej. Chcemy rozwijać nasze narzędzia i usprawniać pracę zespołu produkcyjnego, dlatego ubiegamy się o kolejne dofinansowanie w ramach ścieżki SMART FENG. - dodaje Mielcarek.

Dwa dni temu (9 maja) miała miejsce premiera „Serial Cleaners Dino Park”, fabularnego dodatku do największej dotychczasowej produkcji Draw Distance. Tym samym Spółka zakończyła prace nad tym tytułem. Jutro (12 maja) Draw Distance publikuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2023r.

O spółce Draw Distance:

Firma została założona w 2009 i obecnie ma siedzibę w Krakowie. Od 2016 Draw Distance S.A. notowana jest na NewConnect. W 2022 roku miała miejsce premiera największej dotychczasowej produkcji „Serial Cleaners”. Wydawcą gry jest włoskie 505 Games. W maju 2023r. miała miejsce premiera fabularnego dodatku „Serial Cleaners Dino Park”. Obecnie Draw Distance pracuje nad grami o nazwach kodowych „Onyx” (z Bloober Team), „Cardinal” (z Paradox Interactive) oraz „Atlas”.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost