Medinice podsumowuje I kwartał 2023 i szykuje się do pierwszych komercjalizacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2023, 09:24

Medinice podsumowuje I kwartał 2023 i szykuje się do pierwszych komercjalizacji

Medinice, notowana na GPW polska spółka specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych urządzeń medycznych w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii, podsumowała I kwartał 2023 r. W raportowanym okresie wypracowała 60 tys. zł przychodów, co dało stabilny wynik względem analogicznego okresu 2022 r. W ostatnim czasie spółka koncentrowała się na intensyfikacji swoich działań z uwagi na fakt, że jest coraz bliżej komercjalizacji swoich trzech projektów. Pierwszy z nich ma na to szansę jeszcze w tym roku. Z uwagi na perspektywiczność rynku medtech oraz potencjał realizowanych projektów, Zarząd Medinice liczy, że w ciągu najbliższych lat, spółka będzie mogła zacząć regularnie dzielić się dywidendą ze swoimi inwestorami.

Medinice to polska spółka, będąca platformą do rozwoju rozwiązań stosowanych w małoinwazyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Spółka rozwija własne technologie oraz projekty pozyskane od naukowców z Europy. Bezpieczeństwo ciągłości swojej działalności upatruje w swoim zdywersyfikowanym portfolio w którym łącznie ma kilkanaście projektów, natomiast aktualnie pracuje nad pięcioma urządzeniami z których każde znajduje się w innej fazie rozwoju. Najbardziej zaawansowany jest PacePress, czyli innowacyjny opatrunek uciskowy stosowany po zabiegach wszczepień urządzeń kardiochirurgicznych z kategorii rozruszników serca. Projekt ma szansę na komercjalizację jeszcze w tym roku. W następnej kolejności spółka przewiduje komercjalizację CoolCryo oraz MiniMax. CoolCryo jest już formalnie po badaniach przedklinicznych i aktualnie jest przygotowywany do badań klinicznych, natomiast Minimax znajduje się w zaawansowanej fazie badań przedklinicznych. Jednocześnie spółka liczy, że jeszcze pod koniec 2023 roku rozpocznie się faza badań przedklinicznych dla AtriClamp oraz EP Bioptom.

- Naszym nadrzędnym celem jest wprowadzenie na rynek wyczekiwanych przez lekarzy rozwiązań medycznych, które będą pozytywnie wpływać na poprawę jakości życia pacjentów na całym świecie. By to osiągnąć, od dłuższego czasu koncentrujemy się nad tym, aby w kluczowych dla nas projektach spełnić wszystkie kryteria certyfikacyjne umożliwiające komercjalizację. Szczegółowy pipeline kluczowych projektów dostępny jest od 20 kwietnia na naszej stronie – mówi Sanjeev Choudhary założyciel i prezes Medinice S.A. - Liczymy na to, że począwszy od sprzedaży pierwszego urządzenia, będziemy w stanie zacząć regularnie wypłacać dywidendę naszym inwestorom. Gdyby nie ich wsparcie i zaufanie nie bylibyśmy w stanie konkurować na światowym rynku. – dodaje

Pozytywną przesłanką powyższych działań jest podpisanie umowy z międzynarodowym doradcą w pierwszym kwartale 2023 roku. Nowojorska spółka Clairfield Partners LLC - należąca do Clairfield International wspiera Medinice w procesie realizowania strategicznych partnerstw oraz sprzedaży rozwijanych projektów.

- Intensyfikację prac oraz ich postępy w drodze do komercjalizacji widać także w zaraportowanych wynikach finansowych. W I kwartale tego roku odnotowaliśmy stratę netto na poziomie 1,3 mln zł w porównaniu do 0,9 mln zł z analogicznego okresu w 2022 r. – mówi Arkadiusz Dorynek, Wiceprezes Medinice SA. – Wyższe koszty operacyjne traktujemy jako inwestycję w projekty, które po doprowadzeniu do komercjalizacji przyniosą znaczny zwrot wszystkim inwestorom. Jednocześnie pragnę podkreślić, że Grupa Kapitałowa Medinice posiada wystarczający kapitał na swój dalszy rozwój w ciągu następnych lat. Na dzień 31 marca 2023 roku saldo gotówki na rachunkach bankowych całej Grupy Kapitałowej wyniosło 18,8 mln zł – dodaje.

O spółce Medinice:

Medinice jest polską firmą założoną w 2012 roku, działającą w branży wyrobów medycznych. Spółka zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych i małoinwazyjnych rozwiązań z obszaru kardiologii i kardiochirurgii. Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów w Polsce i za granicą. Spółka od grudnia 2020 roku notowana jest na Głównym Rynku GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #ICE

Zobacz także: Medinice SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości