Vercom przeznaczy 25 mln zł na dywidendę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2023, 09:09

Vercom przeznaczy 25 mln zł na dywidendę

Vercom, spółka technologiczna specjalizująca się w dostarczaniu chmurowych rozwiązań w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), podtrzymała chęć wypłaty dywidendy dla swoich akcjonariuszy w łącznej wysokości 25 mln zł, co przekłada się na 1,13 zł na jedną akcję. Propozycja wypłaty dywidendy jest wynikiem rekordowych wyników finansowych spółki w 2022 roku oraz zakończenia intensywnego okresu inwestycji.

- Cieszymy się, że wraz z naszymi rekordowymi wynikami możemy także dzielić się sukcesem z naszymi akcjonariuszami. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej jesteśmy w stanie wspierać dalszy wzrost firmy i równocześnie dzielić się zyskami z inwestorami, doceniając ich zaufanie i wsparcie – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Dywidenda w wysokości 25 mln zł stanowi około 80 proc. zysku netto spółki, który wyniósł 31 mln zł. Zarząd podjął decyzję o ustanowieniu polityki dywidendowej, zakładającą wypłatę co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto za rok 2022 i kolejne.

- Naszym celem jest, aby kwota dywidendy systematycznie rosła z roku na rok. W ten sposób pragniemy wyrazić wdzięczność naszym akcjonariuszom za okazane nam zaufanie i pozwolić im cieszyć się naszym wspólnym sukcesem – dodaje Krzysztof Szyszka.

W 2022 r. Vercom wypracował rekordowe wyniki, skokowo zwiększając przy tym skalę działalności na globalnym rynku. Przychody w 2022 r. wyniosły ponad 260 mln zł, co oznacza wzrost o 45 proc. rdr., marża brutto zwiększyła się ponad 2-krotnie do blisko 116 mln zł. Z kolei skorygowana EBITDA osiągnęła wartość ponad 55 mln zł odnotowując 49 proc. wzrost rdr. Zysk netto osiągnął wartość 31 mln zł.

O spółce Vercom:

Vercom tworzy platformy komunikacyjne w chmurze, które umożliwiają firmom budowanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Rozwiązania oferowane przez Vercom od 20 lat pomagają klientom automatyzować oraz skalować procesy komunikacji, zachowując przy tym wysoką dostarczalność i efektywność. Obecnie z usług Vercom korzysta ponad 66 000 firm oraz prywatnych przedsiębiorców na 180 rynkach, w tym takie podmioty jak IKEA, Rossman, American Express, DHL, Coca-Cola oraz BNP Paribas. Zespół Vercom obejmuje ponad 300 osób skupionych w 30 lokalizacjach na całym świecie, m.in. w San Francisco, Nowym Jorku, Berlinie, Pradze, Poznaniu oraz Warszawie. Grupa Vercom charakteryzuje się silnie wzrostowym profilem działalności – w ciągu ostatnich 5 lat EBITDA rosła w średniorocznym tempie na poziomie ponad 50% osiągając w 2022 roku 55 mln zł.

Od 2021 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład indeksu sWIG80. Na dzień publikacji wartość kapitalizacji rynkowej Vercom przekracza 1 mld zł.

Źródło: Spółka, #VRC

Zobacz także: Vercom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości