Rafał Sadzyński został powołany przez radę nadzorczą ML System na stanowisko członka zarządu spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2023, 09:20

Rafał Sadzyński został powołany przez radę nadzorczą ML System na stanowisko członka zarządu spółki

Rafał Sadzyński został powołany przez radę nadzorczą ML System na stanowisko członka zarządu spółki. Funkcję obejmie 23 maja 2023 r. Nowy członek zarządu specjalizuje się w optymalizacji procesów operacyjnych firmy.

- Systematycznie zwiększamy skalę działania firmy, czemu towarzyszy stała rozbudowa asortymentu ze szczególnym uwzględnieniem produktów „nowej ery kwantowej”, opartych na zaawansowanej i unikatowej technologii. Rozwój przedsiębiorstwa jest najbardziej efektywny w sytuacji, kiedy odbywa się przy współudziale odpowiednio przygotowanej i doświadczonej kadry managerskiej, zaznajomionej ze skomplikowanymi procesami operacyjnymi, produkcyjnymi i logistycznymi. Włączenie Rafała Sadzyńskiego do zarządu ML System w pełni odpowiada tym oczekiwaniom i celom. Jesteśmy przekonani, że wniesie on do spółki niezbędną wiedzę i energię, wzmacniając nasz zarząd – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Rafał Sadzyński zdobywał doświadczenie managerskie w zakresie zarządzania operacyjnego i łańcuchami dostaw w firmach z branży B2B oraz FMCH na stanowiskach dyrektora operacyjnego, dyrektora łańcucha dostaw oraz dyrektora logistyki. Ponadto, posiada bogate doświadczenie w obszarze kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem o rozbudowanej strukturze organizacyjnej i szerokim zasięgu działania w Polsce i krajach CEE, gdzie w pełni odpowiadał za wyniki finansowe firmy jako dyrektor zarządzający.

Rafał Sadzyński w latach 2020 – 2022 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Decalu Solution, będącej częścią Deceuninck Group. W latach 2018 – 2020 sprawował funkcję dyrektora działu logistyki w BZK i Wspólnicy. W latach 2015 – 2018 jako dyrektor łańcucha dostaw pracował w UMC Poland. W latach 2011 – 2015 pełnił funkcję prezesa w Reynaers Polska, gdzie wcześniej, w latach 2001 – 2011, pełnił funkcję dyrektora operacyjnego.

Nowy członek zarządu jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. Uzyskał tytuły MBA na Belgijskim Instytucie Zarządzania oraz BBA z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw na londyńskiej Thames Valley University. Ponadto, ukończył studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej (SGH).

Raport ESPI dotyczący powołania nowego członka zarządu: https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/45374675,ml-system-sa-9-....

W najbliższych miesiącach ML System planuje ponadto wzmocnienie składu działu handlowego.

O spółce ML System:

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building-Integrated Photovoltaic Skylight Market Size and Projection 2023-2030, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 25 tys. m kw. Spółka dysponuje 16 patentami, a osiem zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.

Źródło: Spółka, #MLS

Zobacz także: ML System SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości